ENDOLIFT – procedura nowej generacji

W ostatnich dniach maja w Międzynarodowym Centrum Szkolenia Anti-Aging Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie odbyło się seminarium ENDOLIFT nowej generacji światłowodowa procedura laserowa (1470 nm) do restrukturyzacji skóry, redukcji wiotkości i nadmiaru tkanki tłuszczowej, zorganizowane przez BD Aesthetic – dystrybutora urządzenia LASEmaR 1500 w Polsce. Prowadzącym spotkanie i zarazem gościem specjalnym był dr Riccardo Forte, specjalista z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej.

Seminarium składało się dwóch części – teoretycznej, przeprowadzonej w godzinach przedpołudniowych oraz praktycznej. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu lekarzy z różnych miast Polski oraz zaproszeni dziennikarze.

W części teoretycznej dr Riccardo Forte omówił światłowodową, nowej generacji procedurę Endolift, wykonywaną za pomocą lasera diodowego o długości fali 1470 nm (LASEmaR 1500 L), która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu Endolift redukuje wiotkość skóry oraz nadmiar tkanki tłuszczowej jednocześnie. Jak zapewniał gość specjalny, jest to technika laserowa zapewniająca najwyższą skuteczność w obszarze minimalnie inwazyjnych procedur medycyny anti-aging, która służy do napięcia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i całego ciała.

Zwrócił uwagę, że zabieg Endolift zapewnia natychmiastową retrakcję, czy prościej mówiąc ściągnięcie włókien kolagenowych, przebudowę oraz napięcie struktury skóry, a następnie zwiększa ilość kolagenu i zagęszczenie skóry. Poza tym dochodzi także do bardzo powierzchownej, a więc do bezpiecznej lipolizy, czyli niszczenia komórek tłuszczowych, pozwalającej usunąć nadmiar nagromadzonej tkanki tłuszczowej w takich obszarach jak np. podbródek, chomiki, ramiona, brzuch czy uda. Zabieg stosuje się także w celu napięcia skóry twarzy, w tym dolnej powieki, podbródka, żuchwy i szyi. W połączeniu z zastosowaniem dodatkowej głowicy lasera LASEmaR – LightSCAN – możliwe jest frakcyjne, nieablacyjne odmłodzenie skóry. Można też pozbyć się zmian pigmentacyjnych, blizn potrądzikowych, rozstępów, przy równoczesnym spłyceniu zmarszczek i przywróceniu równomiernego kolorytu skóry. To co wyróżnia Endolift od dostępnych dotychczas procedur to możliwość zastosowania w wielu wskazaniach medycznych (np. niechirurgiczna lipoliza laserowa; laserowy lifting; ginekologia – leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, zwiększenie napięcia ścian pochwy; frakcyjne nieablacyjne odmładzanie skóry); możliwość leczenia nawet najdelikatniejszych obszarów takich jak okolice oczu, szyja, dekolt.

Co też bardzo istotne, zabieg ten nie wymaga ani specjalnego przygotowania ani uprzedniego znieczulenia, a użycie bardzo cienkich mikro-optycznych włókien FTF sprawia, że ich wprowadzenie jest praktycznie niewyczuwalne przez pacjenta, ponieważ nie wymaga nacięć na skórze.

Jest to procedura jednorazowa, niewymagająca powtórzeń. Rezultaty są widoczne natychmiast, ale również narastają w kolejnych miesiącach tworząc nowy kolagen w najgłębszych warstwach skóry. Ostateczne efekty uzyskane po ok. 3-6 miesiącach są długotrwałe. Po wykonanym zabiegu Endolift pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.

Również w tej części spotkania mogliśmy usłyszeć jak rozmawiać z pacjentem – jakie informacje powinno się przekazać pacjentowi przed rozpoczęciem procedury, no i oczywiście o konieczności wykonywania zdjęć 3D. Doktor Forte omówił także postępowanie już podczas samego zabiegu – krok po kroku, a także jak rozpoznać, że zabieg należy zakończyć.

W drugiej, praktycznej części seminarium dr Riccardo Forte przeprowadził zabieg ENDOLIFT na obszarze dolnej części twarzy u dwóch pacjentek, prezentując natychmiastowe rezultaty zabiegu.

Trzeba przyznać, że rezultaty rzeczywiście były widoczne od razu, a jak się weźmie po uwagę fakt, że całkowity efekt osiągnie się po kilku miesiącach, to nic tylko…umawiać wizytę na Endolift

Organizatorom seminarium dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej bardzo interesującej prezentacji – za to, że mogliśmy uzyskać tyle ciekawych informacji bezpośrednio od Mistrza!

Related posts

Leave a Comment