Jubileusz 25-lecia Guinot w Polsce

Pierwszy weekend marca (3-4 marca) spędziliśmy w Sopocie. Wróciliśmy tam po kilkuletniej przerwie, aby świętować jubileusz 25-lecia istnienia na rynku polskim francuskiej marki Guinot.

Kilka słów o Guinot

Firma Guinot, założona we Francji w 1965 roku, jest aktualnie przodującą profesjonalną marką kosmetyczną działającą w 75 krajach świata. Jest rozpoznawana i doceniana za swoją ekskluzywną pielęgnację anti-aging. W codziennej praktyce kosmetologicznej łączy innowacyjne metody manualne i aparaturowe, które często są alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej lub wykorzystywane są w ramach terapii łączonych z zabiegami medycyny estetycznej.

Organizator jubileuszu

Dwudniowe wydarzenie zorganizowała poznańska firma B&M Professional, od ćwierćwiecza dystrybutor Guinot w Polsce. Wśród licznego grona uczestników, gości wydarzenia, byli partnerzy firmy – przedstawiciele salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, media związane z branżą beauty oraz eksperci kosmetyczni i medyczni.

Przebieg spotkania

Po oficjalnym powitaniu i otwarciu spotkania przez współwłaścicielkę B&M Professional Panią Barbarę Suwalską wysłuchaliśmy wykładu specjalisty dermatologii, wenerologii i medycyny estetycznej dr n. med. Alicji Rustowskiej-Rogowskiej na temat „Czy mózg i skóra współdziałają w medycynie przeciwstarzeniowej?”. Pani doktor we wstępie przypomniała, że skóra to największy organ ciała, że u dorosłego człowieka jej powierzchnia wynosi od 1,5 do 2 m2, a grubość waha się od 0,5 do 5 mm w zależności od lokalizacji anatomicznej. Przypomniała, że skóra podzielona jest na 3 warstwy: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną i dokładnie omówiła każdą z warstw. Wspomniała też o unerwieniu skóry. Zwróciła uwagę na to, że skóra jest pierwszym organem reagującym na czynniki zewnętrzne takie jak ciepło, zimno, ból czy uraz; że wyróżniamy trzy klasy receptorów:

1/ termoreceptory odpowiedzialne za ciepło/zimno;

2/ nocyceptory odpowiedzialne za ból oraz

3/ mechanoreceptory odpowiedzialne za uraz.

Receptory te są odpowiedzialne za przesłanie sygnału z zewnątrz do rdzenia kręgowego i do mózgu. W odpowiedzi na informację mózg wpływa na odpowiedź na skórze. W swoim wystąpieniu dr Rustowska-Rogowska wspomniała także o tym, że stres psychiczny może stanowić początek chorób dermatologicznych lub może zaostrzyć ich stan (łuszczyca, AZS, trądzik, pokrzywka, świąd).

Po wykładzie odbyła się oficjalna premiera neurokosmetycznej terapii Visible Age Reverse by JDM, która wykorzystując nowe urządzenie, prezentuje rewolucyjne podejście do odmładzania skóry w ciągu 30 minut. Na dniach napiszemy o niej więcej.

Wieczorna Gala

Wieczorem odbyła się Gala, którą poprowadziła pełna wdzięku i humoru Katarzyna Pakosińska. Podczas pierwszej części Gali rozdane zostały prestiżowe nagrody za 25-letnią współpracę, będącą fundamentem sukcesu marki Guinot. Dodatkowo wyróżniono partnerów za osiągnięcia w roku 2023. Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert – znane utwory Presleya, Sinatry i innych światowej sławy piosenkarzy wykonał popularny tenor Mirosław Niewiadomski. Już podczas koncertu muzyka porwała część gości na parkiet, a z każdym kolejnym utworem granym już przez DJ’a parkiet wypełnił się po brzegi. Świetna zabawa trwała do białego rana.

Następnego dnia naocznie mogliśmy przekonać się, jak przebiega wspomniana wyżej terapia Visible Age Reverse i jakie daje natychmiastowe efekty. Uwierzcie – efekty są widoczne!

Jubileusz 25-lecia marki Guinot w Polsce był nie tylko okazją do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami na polskim rynku, ale także stał się inspirującym punktem wyjścia do kolejnych lat innowacji i doskonałości w dziedzinie pielęgnacji skóry.

Firmie B&M Professional oraz Guinot Polska bardzo dziękujemy, że mogliśmy wspólnie celebrować ten wspaniały jubileusz i … życzymy dalszych sukcesów!

Related posts

Leave a Comment