Spotkanie z marką Medik8 – urodziny Filozofii CSA

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z marką Medik8, które odbyło się w Showroomie Bogdani Dermatologia znajdującym się w Warszawie. Musimy przyznać, że jest to naprawdę stylowe i eleganckie miejsce, ale… nie to było tematem wydarzenia.

W spotkaniu z marką wzięło udział wąskie grono osób. Byli to dziennikarze związani z szeroko rozumianym beauty. Redakcja Dermatologii i Kosmetologii Praktyczniej czuje się wyróżniona. Dziękujemy za zaproszenie!

Podczas spotkania gospodarze poruszyli kilka wątków. Postaramy się wspomnieć o wszystkich.

Filozofia FSC

W swojej filozofii marka zwraca szczególną uwagę na środowisko naturalne. Nie stosuje w opakowaniach np. mikroplastiku, stosuje papier z certyfikatem FSC czy szkło pochodzące w 40% z recyclingu. Marka przedstawiła swoje plany związane ze środowiskiem naturalnym. Deklaruje, że w znacznym stopniu planuje zredukować odpady (np. do 2024 r. 25% zużycie wody w fabryce). Marka stosuje zasadę 4R, czyli redukcja, ponowne użycie, recycling, odzysk). Dla nas brzmi to bardzo dobrze i jednocześnie odpowiedzialnie.

W trakcie prezentacji przedstawiono Filozofię CSA. Wiecie, o co chodzi?

Wprawdzie kiedyś pisaliśmy na ten temat, ale dopiero poniedziałkowe spotkanie pozwoliło nam lepiej zrozumieć tę Filozofię.

W telegraficznym skrócie – Filozofia CSA pozwala zadbać o skórę poprzez stosowanie witaminy C, fotoochrony oraz witaminy A. Brzmi to dość prosto, ale dopiero przeglądając ofertę marki i jej produkty uświadamiamy sobie, że do wyboru jest bardzo wiele różnych produktów. Różnorodność produktów pozwala na dobranie dopasowanej i jednocześnie bardzo przyjemnej pielęgnacji.

Witaminy i ich pochodne

Kwas askorbinowy w produktach może występować w czystej postaci lub w postaci pochodnych (O-etylowanej pochodnej oraz tetraizopalmitynian askorbylu). W przypadku witaminy A i jej pochodnych sytuacja jest podobna. W produktach marki znajdziecie retinol czy retinal.

W związku z tym, że w spotkaniu brały udział osoby związane z urodą, to szczególnie cenne było przypomnienie, jak to jest z retinoidami. Jak wygląda ścieżka witaminy A, jakim przemianom poddawana jest w komórce. Pamiętacie?

Nowoczesne rozwiązania

Mówiono też o wykorzystywanych przez markę rozwiązaniach i technologiach! Było to naprawdę bardzo ciekawe. Żeby nie być gołosłownym, wspomnimy o kilku. Jedno z rozwiązań jest nadzwyczaj banalne, ale skuteczne. Na przykład Produkt Pure C15 zawiera czysty kwas askorbinowy, który jest mało stabilny. Produkt znajduje się w dwóch oddzielnych butelkach o niewielkiej objętości. Dlaczego? Ponieważ otwieranie opakowania powoduje utlenianie witaminy C, a zastąpienie dużego opakowania dwoma mniejszymi ogranicza otwieranie pudełka i tym samym utlenianie.

Druga ciekawostka – w wybranych produktach marki możecie znaleźć climbazol, który wydłuża działanie retinolu. Dzięki temu można stosować mniejsze stężenie tego składnika przy wysokiej skuteczności. Rozwiązanie to wykorzystane jest w serum Inteligent Retinol TR.

Jeśli chodzi o innowacyjne technologie to wspomniano o „dronach kosmetycznych”.

Schematy postępowania

Nie zabrakło też schematów postępowania i porad kosmetycznych. Przykładem może być stopniowe wdrażanie retinolu. Szczególnie ciekawa była dyskusja, która wywiązała się na temat witaminy C. Nie wszystkie typy skóry muszą dobrze reagować na kwas askorbinowy. Pieczenie, szczypanie nie zachęca do dalszej pielęgnacji. W związku z tym warto sięgnąć po pochodne witaminy C o mniejszym potencjale drażniącym. Inne podejście to zadbanie o odbudowanie bariery wodno-lipidowej skóry i dopiero wdrażanie witaminy C o niewielkim stężeniu.

Podczas prezentacji można było obejrzeć, powąchać czy nawet zastosować wybrane produkty na własnej skórze. Uważamy, że to jest bardzo wartościowe i pozwala odkryć produkty, które mogą nam się szczególnie spodobać!

Na koniec pozostawiono perełkę, czyli podsumowanie rocznego badania klinicznego przeprowadzonego na 50 osobach. Zaprezentowane rezultaty były w wielu przypadkach wręcz spektakularne.

Jeszcze raz dziękujemy marce Medik8 za zaproszenie i możliwość udziału w tym wyjątkowym spotkaniu.

Related posts

Leave a Comment