DERMABUS, mobilny gabinet dermatologiczny!

DERMABUS dociera do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog bada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca, chętni otrzymują informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki łuszczycy.

Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która wraz z Firmami wspierającymi odwiedziła już: Tarnów, Słupsk, Radom i Częstochowę.

Kolejnym z miast, w których pojawi się DERMABUS jest Włocławek. 7 października w godzinach od 10.00 – 18.00, mobilny punkt zostanie zlokalizowany przy Placu Wolności.

Najbliższe terminy:

21 października – Rybnik

28 października – Gorzów Wielkopolski

4 listopada – Wałbrzych

Szczegółowe informacje znajdziesz na www.dermabus.pl

Osoby u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

– Każdy pacjent, który ma zmiany na skórze i który podejrzewa u siebie łuszczycę, będzie mógł się zgłosić w określonym rejonie, w którym akurat będzie Dermabus, na konsultację dermatologiczną. – mówi prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, opiekun medyczny projektu, i dodaje – W ramach tej konsultacji, lekarze specjaliści będą weryfikować czy jest to łuszczyca, o jakim stopniu nasilenia i zaproponują możliwości terapii. Celem tego projektu jest  pomoc dla pacjentów z terenów, na których problem z dostępem do specjalisty jest największy, gdzie pacjenci nie mają do kogo się zgłosić i gdzie nie ma ośrodków, które zajmują się leczeniem w ramach terapii biologicznej.

Jak skorzystać?

Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane kwalifikowane będą na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA uzyskać można na stronie www.dermabus.pl

Ilość miejsc jest ograniczona.

Ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna DERMABUS realizowana jest pod patronatem Kliniki Dermatologii CMKP / PIM w Warszawie – Kierownik Kliniki prof. Ireny Waleckiej, Rzecznika Praw Pacjenta oraz przy współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.

Projekt wspierają firmy: ALAB Laboratoria Sp. z o.o., Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. oraz CERKO Sp. z o.o.- Sp. k.

Łuszczyca jest zapalną chorobą o podłożu immunologicznym i genetycznym

Zmiany skórne wyglądające jak czerwone plamy pokryte biało-szarą łuską, zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pękanie skóry i jej krwawienie, a także ból, to objawy łuszczycy. Łuszczyca to choroba której częściej  towarzyszą zmiany w układzie sercowo-naczyniowy, otyłość, cukrzyca, stłuszczenie wątroby, łuszczycowe zapalenie stawów i depresja. Ważna jest diagnoza  na wczesnym etapie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, które w tej chwili daje szansę na całkowite ustąpienie. Dzięki zmianom jakie zaszły w programie lekowym od 1 marca, osoby z umiarkowaną i ciężką łuszczycą mogą korzystać z najnowszych terapii zgodnie z wiedzą medyczną i wytycznymi klinicznymi oraz osiągnąć efekt całkowicie czystej skóry. Daje to szansę na normalne życie, aktywną pracę zawodową, jak również spełnianie rodzinnych planów i marzeń.

Related posts

Leave a Comment