„Mezoterapia w praktyce” – recenzja książki

Wielu z Was zapewne słyszało  o książce pt. „Mezoterapia w praktyce” autorstwa dr n. med. Izabeli Załęskiej. Pozycja ta została  wydana przez PZWL, a dla nas jest szczególnie bliska, ponieważ objęliśmy nad nią patronat medialny. Wspominaliśmy o niej jakiś czas temu.

Jak sama autorka wspomina w przedmowie – ta książka to rodzaj kompendium wiedzy na temat mezoterapii. Na około 100 stronach, w 17 rozdziałach udało jej się zamknąć mnóstwo interesujących i praktycznych informacji dotyczących mezoterapii. Co też ważne, książka ma bardzo bogatą literaturę naukową, co wpływa na jej wysoki poziom merytoryczny! Takie książki szczególnie polecamy!

„Mezoterapia w praktyce”  zaczyna się od rysu historycznego, definicji i niezbędnej wiedzy anatomicznej związanej z bezpieczeństwem pracy osób wykonujących zabieg mezoterapii. Warto wspomnieć,  że w mezoterapii maczał już palce Hipokrates, stosując igły kaktusa. Wiele takich ciekawostek znajdziecie, czytając książkę. Ważnym aspektem pracy jest  bezpieczeństwo  pacjenta, jak i lekarza wykonującego zabieg. Dlatego znajomość grubości skóry, topografii tętnic czy żył twarzoczaszki jest naprawdę niezbędna.

Na uwagę zasługuje to, że Autorka przedstawia  klasyfikację mezoterapii na podstawie metody podania preparatu. W  czytelny i zrozumiały sposób opisuje każdą z metod podania preparatu – np. mezoterapię mikroigłową. Dodatkowo w rozdziale związanym z daną metodą można przeczytać o wskazaniach i przeciwwskazaniach,  czy o stosowanych technikach. Po lekturze książki musimy przyznać, że jej zaletą są również liczne fotografie, które ułatwiają zrozumienie danego tematu. 

W książce znajdziecie m.in.  rozdział poświęcony preparatom stosowanym  w mezoterapii. Przedstawiono w nim informacje o biorewitalizatorach, biostymulatorach (np. atelokolagen, hydroksyapatyt wapnia) Dodatkowo wspomniano na temat osocza  bogatopłytkowego  (PRP) oraz fibryny bogatopłytkowej (PRF).

W takiej publikacji nie mogło zabraknąć rozdziału na temat technik łączonych.  Znajdziecie więc wiedzę  dotyczącą  stosowania mezoterapii wraz z kwasami, karboksyterapią, laserem frakcyjnym czy botoksem.

Ostatni rozdział książki to przykłady ilustrujące rezultaty  po wykonanych zabiegach, a dokładniej szereg zdjęć pokazujących  leczone obszary przed i po wykonaniu mezoterapii.

W książce znajdziecie też kody QR, które prowadzą do dodatkowych materiałów. Ciekawe rozwiązanie,  z którym do tej pory nie spotkaliśmy się w tego typu pozycjach. 

To kompendium wiedzy na temat mezoterapii zainteresuje zarówno osoby mające doświadczenie w wykonywaniu mezoterapii, jak i te, które dopiero zaczynają z nią swoją przygodę. Książka w zwięzły sposób przedstawia niezbędne informacje i nawiązuje do obecnych trendów. Przeczytacie o mezoterapii lipolitycznej oraz o mezoterapii trychologicznej. Jeśli obserwujecie przygotowywane przez nas materiały, to z pewnością zauważyliście, że trychologii poświęca się ostatnio dużo miejsca.

„Mezoterapia w praktyce” to książka, którą możemy z czystym sumieniem polecić.   To rzetelne źródło praktycznych informacji.

Tę książkę warto przeczytać i dobrze ją  mieć w swojej biblioteczce!

Related posts

Leave a Comment