Usuwanie poduszeczek tłuszczowych Bichata

Czy wiecie co to są poduszeczki tłuszczowe Bichata? Pytanie to kierujemy do Czytelników, którzy nie są lekarzami, bo osoby zawodowo związane z medycyną z pewnością wiedzą 😉

Poduszeczki tłuszczowe Bichata to struktury tłuszczowe znajdujące się wewnątrz policzków. W ostatnim czasie coraz głośniej o operacjach usunięcia tych poduszeczek i choć operacja ta znana jest od lat w chirurgii plastycznej, ostatnio stała się modna za sprawą gwiazd, których rysy twarzy przeszły spektakularną metamorfozę.

Jaki jest cel usuwania tłuszczu z policzków?

Celem usuwania tłuszczu policzkowego jest wyszczuplenie policzków a przez to całej twarzy, szczególnie w okolicy zagłębień policzkowych i nadanie jej szlachetnych, wyraźnych rysów. Chociaż twarz, która jest naturalnie miękka i wypełniona, jest uważana za młodzieńczą, niektórzy uważają, że ich twarz wydaje się zbyt pełna, a nawet pucołowata.

Usunięcie tłuszczu policzkowego usuwa poduszeczkę tłuszczową policzkową, naturalnie występującą w zagłębieniu policzka. Rozmiar poduszeczki tłuszczowej na policzku jest różny u każdego pacjenta, co więcej, rozmiar poduszeczek w każdym policzku u tej samej osoby może być inny. Operacji usunięcia poduszeczek tłuszczowych z policzków zwykle nie wykonuje się u osób o szczupłych, wąskich twarzach oraz dojrzałych, u których wraz z wiekiem dochodzi do naturalnego ubytku tkanki tłuszczowej.

Usuwanie tłuszczu z policzków

Tłuszcz policzkowy to tłuszcz znajdujący się między kośćmi policzkowymi a kośćmi szczęki, który pomaga nadać kształt twarzy. Usuwanie tłuszczu z policzków to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie tłuszczu z tego właśnie obszaru twarzy. Taki zabieg może uwydatnić strukturę kości twarzy, zwłaszcza kości policzkowe i zagłębienia między policzkami a linią szczęki. Procedura jest czasami nazywana redukcją policzków.

Co dzieje się podczas zabiegu usuwania tłuszczu policzkowego?

Zabieg usunięcia poduszek tłuszczowych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Trwa około godziny. Chirurg plastyk wykonuje małe nacięcie po wewnętrznej stronie policzków, wewnątrz jamy ustnej i usuwa policzkowe poduszeczki tłuszczowe. Następnie zszywa nacięcia wchłanialnymi nićmi, które zwykle pozostawia się do samoistnego rozpuszczenia. Rany goją się zwykle do 10 dni i w tym czasie należy stosować się do zaleceń pozabiegowych dotyczących pielęgnacji jamy ustnej.

Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęku, siniaków czy drętwienia w miejscach nacięć. Czas gojenia po tej operacji to zwykle około trzech tygodni, ale na ostateczne efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.

Jakie ryzyko wiąże się z operacją usuwania tłuszczu z policzków?

Każda operacja niesie za sobą pewne ryzyko. W przypadku operacji usuwania tłuszczu z policzków  może wystąpić:

 – infekcja w miejscu nacięcia;

 – uraz nerwów twarzowych i/lub uszkodzenie przewodu ślinowego;

 – drętwienie lub zmiany czucia;

 – asymetria.

Zdecydowalibyście się na taką operację? Co o niej sądzicie?

Related posts

Leave a Comment