Webinar marki Medestelle

Webinary (czyli seminaria internetowe, szkolenia online, prezentacje przeprowadzane za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji internetowej), które szczególnie odnalazły się w dobie covidu, nie tracą na zainteresowaniu. Jeden z ostatnich, w którym uczestniczyliśmy, poświęcony był zabiegom COSMO S-PEEL VIT-C™ marki Medestelle.

W pierwszej części spotkania głos zabrała jedna ze współzałożycielek marki – dr Małgorzata Chełkowska. Omówiła na czym polega Sprzężenie Zwrotne RSPTM ─ autorską koncepcję synchronicznego potrójnego działania w każdym produkcie marki MedEstelle.

Co kryje się pod literkami RSP?

Pierwsza pochodzi od słowa repair, czyli naprawa. Chodzi o naprawę i wzmocnienie górnych warstw skóry poprzez dermozgodne bazy. Poprzez naprawę i wzmocnienie poprawiają się funkcje barierowe skóry. Stworzone zostają w ten sposób warunki do uruchomienia procesów stymulacji. Gdy skóra jest zdrowa, działanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach wzrasta. Wzrasta również poziom metabolizmu komórkowego.

S – stimulate, stymulacja. Stymulacja to etap działania biologicznego składników aktywnych kosmetyków na głębokie warstwy skóry. Jest to najobszerniejszy etap rekonstrukcji/przebudowy skóry, który nie może efektywnie zaistnieć bez etapu R – repair. Obejmuje fazę przenikania i wielopłaszczyznowej aktywności składników biologicznie czynnych kosmetyku.

Na koniec mamy literkę P – protect, ochrona. Zapewnienie funkcji ochronnych skóry poprzez wzmocnienie jej struktur w poprzednich etapach oraz zastosowanie składników chroniących skórę przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami środowiska, wolnymi rodnikami, stresem czy brakiem snu.

Dzięki trzem jednoczesnym, samonapędzającym się mechanizmom RSP™ możliwe jest uzyskanie poprawy jakości i wyglądu skóry, utrzymanie długotrwałego efektu. Aż się prosi tu dodać, że produkty do pielęgnacji domowej i te stosowane podczas zabiegów w gabinecie, stworzone zgodnie z  biologiczną naturą skóry (a na tej bazie opracowano naukową koncepcję Sprzężenia Zwrotnego RSP™) charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa.

Dermozgodne bazy

Doktor Chełkowska wspomniała też o dermozgodnych bazach. Bez wątpienia należy do nich odkrycie MedEstelle ─ przełomowy dwufazowy nośnik di-NanoTM nowej generacji, który nie tylko transportuje składniki aktywne w głąb skóry, ale również przedłuża ich działanie i wbudowuje w naskórek substancje uszczelniające.

Nowość

W drugiej części spotkania zaprezentowano nowość marki – Zabiegi Synchroniczne COSMO S-PEEL VIT-C™. Są to specjalistyczne całoroczne kuracje biorewitalizujące anti-aging. Nadają się do każdego typu cery, w każdym wieku. Wykazują wyjątkową multiskuteczność, tolerancję i przyjazność dla skóry. Zabiegi polegają na synchronicznym zastosowaniu nowatorskiego boostera askorbinowego z czystą witaminą C nowej generacji™ oraz peelingów kwasowych. Do wyboru mamy dwie procedury: Premium Procedurę rozszerzoną oraz Shot Procedurą skoncentrowaną. Pierwsza z nich to personalizowana 3-etapowa eksfoliacja oraz 3 rodzaje masażu. Druga – Shot to 2-etapowa celowana eksfoliacja i 2 rodzaje masażu.

Na koniec jeszcze kilka słów o wspomnianym wyżej boosterze askorbinowym. To wysokoaktywny koncentrat 10% czystej witaminy c nowej generacji™ (3-O-etylowy kwas askorbinowy zamknięty w otoczce z resweratrolu, zanurzony w biomacierzy hialuronowej) o interaktywnym działaniu rozjaśniającym, antyoksydacyjnym i anti-aging. Jest wyjątkowo bogaty w silne składniki antyoksydacyjne, o właściwościach spowalniających procesy fotostarzenia się skóry. Szczególnie imponujące rezultaty daje w zabiegach anti-aging do cery zmęczonej, szarej, wymagającej rewitalizacji, skłonnej do przebarwień.

Nie wiemy jeszcze, na który z zabiegów zdecydujemy się ─ Premium czy Shot. To, że jeden z nich wypróbujemy na sobie, jest oczywiste! Podzielimy się wrażeniami. A może ktoś z Was doświadczył już zabiegu COSMO S-PEEL VIT-C™?

Chętnie poczytamy o nim więcej…

Related posts

Leave a Comment