Witaminy dla seniora — jakie wybrać i czy są bezpieczne?

Starość też radość, a osoby w podeszłym wieku wcale nie muszą zamykać się na czerpanie przyjemności z życia. By nadal móc łapać je w pełni, należy zadbać o stan swojego zdrowia, a więc wskazane jest pilnowanie przyjmowania odpowiednich witamin. Rynek suplementów i witamin jest bardzo bogaty, dlatego warto wiedzieć, czym należy się kierować, by wybrać najlepsze witaminy i suplementy dla seniora.

Wiek — ważne kryterium przy wyborze suplementów i witamin dla seniorów

Wiek jest jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze właściwego suplementu dla seniora, gdyż wraz z nim zmienia się podstawowe zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne. Wraz z wiekiem zmniejsza się zapotrzebowanie na energię, spada ilość i aktywność wydzielanych soków trawiennych i śliny. Seniorzy po sześćdziesiątym roku życia szczególnie muszą dbać o oczy i pamięć, dlatego zaleca im się wybór luteiny i witaminy A — te chronią układ wzrokowy przed promieniowaniem UVA i UVB, a także jaskrą, zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej. Witaminy dla seniorów dobrze wpływające na pamięć i koncentrację to witaminy B1 — poprawiają działanie całego układu nerwowego i zwiększają sprawność neuronów, to zaś pozwala na łatwiejsze zapamiętywanie miejsc, ludzi  i kojarzenie faktów. Idealne witaminy dla seniora to te z grupy B, dlatego że znane są ze zdolności do poprawy nastroju i samopoczucia psychicznego. 

Seniorzy po siedemdziesiątym roku życia powinni szczególnie zadbać o stawy i kości, dlatego najlepsze suplementy dla seniorów osiągających ten wiek, to te bogate w witaminę D i wapń — odpowiadają one za wzmocnienie zębów i kości, a także zapobiegają nowotworom i chorobom serca. Po siedemdziesiątce ważną funkcję pełnią także kwasy omega-3 i witamina E, dlatego że umożliwiają przyspieszenie regeneracji komórek i potrafią zahamować procesy starzenia. 

Witaminy i suplementy dla seniorów — czy są one bezpieczne?

Witaminy dla seniora i dostępne suplementy nie mogą stanowić żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia. Zadaniem witamin dla seniorów jest wzmacnianie organizmu, a także wspieranie metabolizmu, co odpowiada za poprawę ich kondycji każdego dnia. Suplementy dla seniorów dostępne są w postaci płynnej jak np. witaminy do picia, a także w postaci tabletek. Witaminy do picia cenione są przede wszystkim za komfort dla seniora — są przyjemne w smaku i nie kojarzą się z kapsułkami, które trzeba połykać w ramach leczenia. 

Artykuł sponsorowany.

Related posts

Leave a Comment