X Sympozjum naukowe Off Label

Dziesiąte sympozjum naukowe Off Label odbyło się 27 maja 2023 r. w hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Temat wydarzenia to „Soczysta jędrność skóry – biostymulatory i techniki łączone cz. II”. Moderatorami sympozjum byli: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska i dr Marek Pitucha.

Sympozjum składało się z czterech paneli, których ideą było przedstawienie zastosowania biostymulatorów w górnym, środkowym i dolnym piętrze twarzy.

W panelu pierwszym dr Iwona Karaszewska, dr Katarzyna Kwarecka, dr Ewa Rybicka, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska i dr Marek Pitucha przedstawili rekomendacje zastosowania biostymulatorów na czoło, w okolicy oka i okolicy skroniowej. Dominika Kuczyńska-Schulz opowiedziała o tym, czy i które suplementy wpływają na zwiększenie efektywności zabiegów z biostymulatorami.

Dr Marek Pitucha wygłosił wykład pt. „Biostymulacja personalizowana: anti-aging w planach terapeutycznych z wykorzystaniem stymulatorów i produktów do mezoterapii” (grant naukowy we współpracy z Mesoestetic).

W panelu drugim dr Edyta Englander, dr Iwona Karaszewska, dr Katarzyna Krekora-Wollny, dr Monika Łącka i dr Marcin Wiśniowski odpowiedzieli na pytania, jak uzyskać uniesienie, a jak wypełnienie z użyciem stymulatorów tkankowych. Słuchacze zapoznali się z rekomendacjami zastosowania biostymulatorów w okolicy szyi. Mateusz Gabor omówił polikaprolakton, hydroksyapatyt wapnia i kwas polimlekowy od strony chemicznej. Lekarze zastanawiali się także nad ważnym, z perspektywy zarówno pacjenta, jak i lekarza pytaniem — jak długo oczekuje się na efekty i jaki jest czas ich trwania.

Dr Krzysztof Widerkiewicz przedstawił natomiast wykład pt. „Biostymulacja i ujędrnienie na najwyższym poziomie na przykładzie protokołu SHAPE UP” (grant naukowy we współpracy z Galderma).

W panelu trzecim dr Anna Ciaćma, dr Karina Felberg, dr Katarzyna Grudzień, dr Iwona Karaszewska i dr Adrian Wiatrowski przybliżyli lekarzom techniki i produkty do wymodelowania i nadania objętości obszarom ciała takim jak pośladki, ramiona, czy brzuch. Zbigniew Kowalski swoim wykładem zaprosił do dyskusji o tym, jak rozmawiać z pacjentami o oczekiwaniu na efekty i jak przekazywać informacje o zabiegach.

Ostatni panel poświęcony był stymulatorom w technikach łączonych. Doktor Edyta Englander, dr Magdalena Korwin, dr Katarzyna Grudzień, dr Marek Pitucha i dr Adrian Wiatrowski opowiedzieli o tym, jak planować programy zabiegowe na wiotkość skóry, cellulit i rozstępy oraz odpowiedzieli na pytanie, czy jest się czego bać w przypadku wystąpienia powikłań po zastosowaniu kwasu polimlekowego.

Na koniec dr Bożena Jendrysik wystąpiła z wykładem pt. „Prophilo Body – nowe możliwości biomodelingu ciała” (grant naukowy we współpracy z IBSA).

W strefie wystawienniczej mogliśmy spotkać się z firmami: Croma, Fenice, Galderma, Guna, IBSA, Innmedis, Keymed, Massmedica, Medilage, Merz, Mesoestetic, Neauvia, Novaova, Pharmann, Sinclair, SkinSolution, Zo Skin.

Na koniec jeszcze dodamy, że w dniach 6-8 października będziemy mieć przyjemność uczestniczyć w I Konferencji Naukowej Off Label Experts. Tips and tricks. Praktycy praktykom. Wydarzenie odbędzie się w DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Do zobaczenia!

Related posts

Leave a Comment