Perły Dermatologii Estetycznej 2018 – konferencja prasowa SLDE

Kilkanaście dni temu, 18 października, w Restauracji Villa Foksal w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której m.in. ogłoszono wyniki konkursu „Perły Dermatologii Estetycznej 2018” organizowanego przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Zanim jednak przedstawimy nagrodzone produkty i firmy, chcielibyśmy wspomnieć też o innych punktach spotkania – prezentacji dr. Roberta Śmigielskiego pt. „Jak żyć zdrowo ponad 100 lat!” oraz wystąpieniu dr Ewy Kaniowskiej poświęconemu nowej erze stymulatorów tkankowych (możliwości zabiegowe w obszarze szyi i dekoltu).

 

 

 

 

 

 

Doktor Śmigielski powołując się na dane ONZ powiedział, że średnia długość życia w 1960 roku wynosiła 52,5 roku, a dziś żyjemy średnio 72 lata. Zwrócił uwagę na to, że dłuższe życie to nie dłuższa starość, a dłuższa młodość. Jak jednak osiągnąć to, żeby jak najdłużej cieszyć się „młodością”, czyli dobrą kondycją zarówno psychiczną jak i fizyczną? Przede wszystkim trzeba dbać o siebie i eliminować wszelkie zagrożenia. Dostępne są obecnie badania genetyczne, które można wykorzystać do sprawdzenia, jakie mamy predyspozycje, jeśli chodzi o różne schorzenia, a mając taką wiedzę świadomie możemy eliminować czynniki ryzyka czy wprowadzać w życie to, co nazywamy regeneracją, czyli leczenie biologiczne – czynniki wzrostu, komórki macierzyste czy suplementację. Najważniejsze są profilaktyka, regeneracja i zmiana stylu życia (ograniczenie stresu, zmiana diety, ruch każdego dnia).

Doktor Kaniowska swój wykład rozpoczęła od krótkiego omówienia kwasu hialuronowego wspominając m.in., że istnieją dwa rodzaje produktów HA: nieusieciowany HA i usieciowany HA żel, a tu z kolei mogą być preparaty monofazowe (wyłącznie ustabilizowany HA) i preparaty dwufazowe (cząstki ustabilizowanego żelu HA w nieustabilizowanym płynie HA). Efekt zabiegu zależy od ręki operatora, ale także od tego, jaki produkt zostanie przez niego użyty. Zobaczyliśmy przykłady wykorzystania HA w obszarze szyi i dekoltu.

Na koniec Prezes Stowarzyszenia, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska ze wzruszeniem wspomniała o XX jubileuszu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Przedstawiła po krótce historię jego powstania podkreślając, że od samego początku idę powołania takiej organizacji wspierała prof. Jabłońska i od początku jej powstania wspierał ją m.in. prof. Andrzej Langner. Doktor Walkiewicz-Cyrańska zaprosiła już też wszystkich na XX Jubileuszowy Kongres SLDE, który odbędzie się w dniach 8-10 marca 2019 r. W Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

 

 

 

 

 

Teraz wracamy już do zwycięzców konkursu „Perły Dermatologii Estetycznej 2018” w różnych kategoriach:

Zdrowe Włosy

regenera activa (revisage, www.regeneraactiva.pl)

 

Perfekcyjny Tandem

neauvia stimulate & lift (www.neauvia.pl)

 

Kompleksowa Odnowa Skóry

Restylane Skinboosters (Galderma Polska, www.galderma.pl)

 

Ponętne Usta

neauvia intense lips (www.neauvia.pl)

 

Magnetyczne Spojrzenie

Juvéderm® volbella® with lidocaine (Allergan Polska, www.allergan.pl

 

Dermostymulacja

Regeneris Cellular Matrix (Lea Vivacy, www.regeneris.pl)

 

Smukłe Ciało

Coolsculpting (Allergan Polska, www.allergan.pl)

 

Innowacyjność i Technologia

Stylage bi-soft® (Lea Vivacy, www.stylage.pl)

 

Harmonia Piękna

Aptos excellence visage method (Aesthetic Concept, www.aestheticconcept.com.pl)

 

Zabieg Roku 2018!

Princess® volume plus (Croma Pharma, www.croma.pl)

 

Ochrona Przeciwsłoneczna

Melan 130+ Pigment Control (Urgo Aesthetics, www.bioprofil.pl)

 

Regeneracja i Ukojenie

Emolium Skin Repair (Sanofi, www.sanofi.pl)

 

Skóra Naczynkowa

Koncentrat Na Naczynka Iwostin Capillin Forte (Sanofi, www.sanofi.pl)

 

Skóra Wrażliwa

Cetaphil (Galderma Polska, www.galderma.pl)

 

Nowość Roku 2018!

Aox Ferulic (Urgo Aesthetics, www.bioprofil.pl)

 

Dodatkowo, Kapituła Konkursu na Perły Dermatologii Estetycznej postanowiła uhonorować specjalnym wyróżnieniem produkty, które odegrały szczególną rolę w rozwoju dermatologii estetycznej.

Perły Dwudziestolecia – sztandarowe produkty stosowane w dermatologii estetycznej otrzymały:

Cetaphil (Galderma Polska, www.galderma.pl)

Gama produktów Cetaphil od początku zawładnęła kategorię „skóra wrażliwa” w konkursie na Perły Dermatologii Estetycznej, rokrocznie zdobywając nagrody. Już od 14-stu lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów.

Easy TCA (Lea Vivacy, www.skintech.com.pl)

Uważany za najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy i najłatwiejszy piling TCA. Formuła olejowa pilingu zapewnia kontrolowany stopień penetracji produktu i nie wymaga neutralizacji. Szerokie spektrum zastosowania od regeneracji skóry, fotostarzenia się, poprzez trądzik, hiperpigmentację, rozstępy, a nawet zmarszczki sprawia, iż piling ten znajduje zastosowanie u pacjentów w każdym wieku.

NCTF (Filorga, www.filorga.pl)

Preparaty do mezoterapii zawierające wysokie stężenia kwasu hialuronowego i kompleks polirewitalizujący złożony z 54 składników aktywnych: witamin, minerałów, kwasów nukleinowych, aminokwasów, koenzymów składników redukujących na rynku.

Regeneris (Lea Vivacy, www.regeneris.pl)

Osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, dzięki którym można stworzyć indywidualny „eliksir młodości”. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudzają komórki skóry do odbudowy, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Regeneris jest produktem w 100% biokompatybilnym.

Restylane (Galderma Polska, www.galderma.pl)

Restylane był pierwszym na świecie stabilizowanym wypełniaczem kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Na przestrzeni czasu zasłużył na miano najbardziej zaufanej marki gwarantującej bezpieczeństwo stosowania. Ponad 30 milionów zabiegów wykonanych na całym świecie. Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Restylane zostało potwierdzone w wielu światowych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z Evidence Based Medicine.

Botox (Allergan Polska, www.allergan.pl)

To marka znanej na całym świecie toksyny botulinowej typu A, która jako pierwsza została zarejestrowana we wskazaniu wygładzania zmarszczek mimicznych okolicy glabelli. Preparat w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju estetyki lekarskiej, a zabieg wygładzania zmarszczek przy użyciu toksyny stał się złotym standardem w wielu gabinetach.

 

Wszystkim firmom wyróżnionych i nagrodzonych produktów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Related posts

Leave a Comment