Czy te oczy mogą kłamać?

„Czy te oczy mogą kłamać? Problemy estetyczne, co powinniśmy wiedzieć?” to temat kolejnego już sympozjum naukowego Off Label, które odbyło się 28 maja 2022 r. w hotelu Crowne Plaza Warsaw.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 lekarzy, 24 wykładowców, a 19 firm zaprezentowało swoją ofertę na specjalnie na tę okazję przygotowanych stoiskach. Moderatorkami sympozjum były: Magdalena Korwin, Edyta Adamczyk-Kutera i Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Cel sympozjum

Celem sympozjum, składającego się z czterech paneli, było kompleksowe przedstawienie problemów estetycznych okolicy oka i rozwiązań zabiegowych na tę trudną okolicę twarzy.

Panel pierwszy

Podczas pierwszego Panelu omówiono: anatomię okolicy oka i problemy estetyczne tej okolicy takie jak np. opadający łuk brwiowy, dolina łez, zapadnięta okolica skroniowa, kurze łapki, przepukliny powiek dolnych, wiotkość skóry i zmarszczki senne powiek górnych (paneliści: Magdalena Korwin, Lubomir Lembas). Omawiając zabiegi wykonywane w okolicy oka nie można nie wspomnieć o toksynie botulinowej. O aktywności różnych toksyn, ich rozcieńczeń i bezpieczeństwie ich stosowania mówili Joanna Czuwara i Marek Pitucha. Kolejnym poruszonym zagadnieniem były biostymulatory, nitki i autoimmunologia. Na ich temat wypowiadali się Edyta Adamczyk-Kutera, Beata Dethloff, Bożena Jendrysik, Ewa Rybicka, Marek Pitucha, Łukasz Preibisz i Piotr Rak. Każda z tych osób przedstawiła swoje preferencje i uzasadniła swoje wybory.

Panel drugi

Drugi panel poświęcony był lipotransferom, osoczu bogatopłytkowemu (ang. platelet-rich plasma – PRP) i fibrynie. Metody te, szczególnie w okolicy oka, są polecane, uważane są za bezpieczne, efektywne i niewątpliwie stanowią przyszłość zabiegową. Ekspertami byli: Monika Łącka, Magdalena Potembska-Eberhardt, Aleksandra Rymsza, Marcin Wiśniowski i Piotr Rak.

Panel trzeci

Podczas kolejnego, trzeciego Panelu omawiano wypełniacze i techniki łączone. Moderatorkami były: Małgorzata Bagłaj, Agnieszka Nalewczyńska, Barbara Walkiewicz-Cyrańska i Magdalena Korwin, której wykład pt. „Efektywność i bezpieczeństwo przy użyciu wypełniacza w okolicy oka – przedstawiamy Restylane Eyelight” (wykład handlowy we współpracy z Galdermą) zapoczątkował dyskusję. Nie ulega wątpliwości, że wypełniacze są najchętniej stosowane przez lekarzy. Stanowią jednak w tej okolicy duże wyzwanie. Który wypełniacz wybrać, jak dobrać do określonego problemu, z jakimi technikami połączyć? Na ten temat eksperci mogliby rozmawiać godzinami…

Panel czwarty

Panel czwarty poświęcony był urządzeniom wysokoenergetycznym i technikom łączonym. Moderator panelu, Bartosz Pawlikowski, oraz inni eksperci przedstawili swoje doświadczenia i opinie na temat możliwości urządzeń wysokoenergetycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja 4D endolifting powiek wykonywany laserem FOTONA Marcina Wilczyńskiego (wykład handlowy we współpracy z BTL) orazwykład Anny Płatkowskiej pt. Zastosowanie urządzenia Plasma IQ w okolicy oka. (wykład handlowy we współpracy z Neauvia). Z dużym zainteresowaniem uczestnicy spotkania wysłuchali też wystąpienia Aleksandry Szlachcic o możliwościach leczenia kępek żółtych czy włókniaków w okolicy oka, a Andrzej Kustra krótkim filmem zobrazował technikę blefaroplastyki laserowej.

Sympozjum Off Label to nie tylko doskonała okazja do wysłuchania interesujących wystąpień i wymiany doświadczeń na Sali głównej, ale także do rozmów i dyskusji w kuluarach.

Po całym dniu zdobywania i pogłębiania wiedzy był też czas na relaks i wieczorną zabawę w The Roof na 21. piętrze hotelu Crowne Plaza, skąd rozprzestrzenia się wspaniały widok na całą Warszawę.

Dziękujemy za możliwość „pochłonięcia” kolejnej dawki wiedzy, którą możemy dzielić się z naszymi Czytelnikami.

Related posts

Leave a Comment