XXII Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-aging

Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 do kalendarza imprez powraca kongres organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

XXII Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-aging odbędzie się w dniach 11-13 marca 2022 r. w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem naukowym przez jedną z najbardziej renomowanych organizacji edukujących lekarzy zajmujących się dermatologią i medycyną estetyczną – IMCAS. Władze Stowarzyszenia wierzą, że współpraca IMCAS i SLDE to nie tylko zapewnienie bardzo wysokiego poziomu merytorycznego Kongresu, ale również szansa dla członków Stowarzyszenia na aktywny udział w IMCAS World Congress 2022, który odbędzie się w pierwszych dniach czerwca w Paryżu (3-5 czerwiec 2022).

Ocena wczesnych i odległych skutków zachodzących w skórze po zabiegach, zastosowanie najnowszych terapii i technik zabiegowych, panele eksperckie, zagadnienia prawne czy prezentacje firm, producentów i dystrybutorów – to tylko niewielka część programu nadchodzącego XXII Kongresu SLDE.

W tym roku Organizatorzy wprowadzają wiele nowości. Jedną z nich są sesje „Studium Ciekawych Przypadków”, na których zaprezentowane i omówione zostaną wyjątkowe i trudne kazusy.

Do udziału w Kongresie zaproszono wybitnych specjalistów z wielu dziedzin medycyny będących gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego spotkania.

Członkowie rady naukowej

Wśród członków rady naukowej znajdują się tacy specjaliści jak: (wg alfabetu) dr Benjamin Ascher, prof. dr hab. n. med. Halina Car, dr Koen De Boulle, prof. dr hab. n. med. Dariusz Iżycki, dr n. med. Ewa Kaniowska, dr Michał Kaniowski, dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, dr Marzena Lorkowska-Precht, prof. dr hab. n. med. Joanna Maj, prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt, dr Kinga Nicer, dr Pierre Nicolau, dr Monika Nunberg-Sawicka, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, dr Krystyna Pawełczyk-Pala, dr n. med. Elżbieta Podgórska, dr hab. n. med. Adriana Rakowska, prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka, dr Sandrine Sebban, prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska, prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel, dr Gabriel Ayala Velazquez.

Panele eksperckie

Podtrzymując wieloletnią tradycję paneli eksperckich cieszących się niezwykłym zainteresowaniem lekarzy i wychodząc naprzeciw Ich oczekiwaniom Organizatorzy rozszerzyli zakres tematyczny nurtujących lekarzy zagadnień. Organizatorom zależy, aby doniesieniom naukowym dotyczącym możliwości zastosowania najnowszych terapii i technik zabiegowych towarzyszyła wymiana doświadczeń lekarzy praktyków. Aż 11 wykładów będzie dotyczyło zastosowania nowych technologii w medycynie estetycznej, 18 zaś wykładów – zastosowania biostymulatorów w regeneracji skóry.

Celowo nie piszemy tu o zaplanowanych konkretnych prezentacjach – pełny program Kongresu dostępny jest na stronie https://kongres.dermatologia-estetyczna.pl/. Na stronie Organizatora Kongresu dostępny jest również pełny program sesji satelitarnych prowadzonych przez firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi tematami, godzinowym wykazem poszczególnych sesji wraz z nazwiskami prelegentów. Zapraszamy też lekarzy do udziału w Kongresie!

Zgłoszenia można kierować na adres e-mail: stowarzyszenie@dermatologia-estetyczna.pl. Można też kontaktować się z Organizatorem telefonicznie (tel. 695 803 801 lub 605 332 776).

Na koniec jeszcze z dumą wspomnimy, że redakcja nasza jest jednym z patronów medialnych XXII Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-aging. Z zainteresowaniem będziemy przysłuchiwać się licznym wystąpieniom. Nie możemy się też już doczekać ekspozycji firm – zawsze coś nowego nas na stoiskach zaskakuje…

Related posts

Leave a Comment