Custom Pack – nowa jakość dla gabinetów medycyny estetycznej

Szesnastego maja w restauracji Słony w Warszawie odbyło się spotkanie dla dziennikarzy zorganizowane przez firmę Galderma. Poświęcone ono było wprowadzeniu zestawów Custom Pack, które wniosą nową jakość do gabinetów medycyny estetycznej. Custom Pack to zestaw składający się z dwóch pakietów: dla pacjenta oraz dla lekarza. W skład pakietu dla pacjenta wchodzą: czepek ochronny na włosy, izolujący je od pola zabiegowego oraz ochrona odzieży zabezpieczająca pole pracy lekarza. Pakiet lekarza stanowią: jednorazowy fartuch, jałowa chusta do wyłożenia stolika lub blatu zabiegowego, dwie pary rękawic, jałowe kompresy oraz gaziki do dezynfekcji.

Taki zestaw to gotowe rozwiązanie zwiększające komfort pracy lekarzy i bezpieczeństwo pacjentów. To kompletny, jednorazowy zestaw akcesoriów, który został opracowany przez firmę Galderma Polska (producenta m.in. produktów wypełniających Restylane oraz toksyny botulinowej Azzalure) z myślą o podnoszeniu jakości i standardów zabiegów. Zestaw wyrobów medycznych Custom Pack został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Pierwsze takie zestawy trafią do gabinetów już w lipcu br.

Chociaż zabiegi związane z podaniem wypełniacza czy toksyny botulinowej z pozoru wydają się mało inwazyjne, zawsze wiążą się z przerwaniem ciągłości naskórka. Dlatego powinny być przeprowadzone po odpowiedniej kwalifikacji, przez doświadczonego lekarza, posiadającego wiedzę na temat tego typu zabiegów, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny, o czym przy każdej możliwej okazji przypominamy.

Co myślicie o nowym projekcie Galdermy? My jesteśmy ZA!

Do tematu tego powrócimy, gdy pierwsze zestawy pojawią się już w gabinetach…

Uczestnicy śniadania branżowego Galderma
Dr Piotr Sznelewski, PTMEiA
Lek. Krzysztof Widerkiewicz, Aneta Zwolińska, Dyrektor Marketingu Galderma,
dr Andrzej Ignaciuk, Prezes PTMEiA.
Zespół Gladerma oraz lek. Krzysztof Widerkiewicz i lek. Magdalena Pastuszak-Gabinowska

Related posts

2 Thoughts to “Custom Pack – nowa jakość dla gabinetów medycyny estetycznej”

  1. Marta

    Higiena jest bardzo ważna. Wiadomo, ze sam wypełniacz, ale również to w jakis sposób, ze tak ujmę zabezpieczamy pacjentkę przed ewentualnymi drobnoustrojami. Mam Custom Pack od Restylane. Jest to bardzo w porządku zestaw.

  2. Hanna

    Myślę, że w szybkim czasie ten zestaw zawita w wielu gabinetach. W końcu bezpieczeństwo pacjenta to priorytet każdego profesjonalnego gabinetu med. estetycznej.

Leave a Comment