Nie bądź obojętna! Odpowiadasz za zdrowie Twoich Klientek

Dłonie, których wizytówką są piękne i zadbane paznokcie, to zdecydowanie nieustający trend we współczesnych czasach. Na manicure w salonie kosmetycznym, decyduje się coraz większa ilość kobiet. Czy jednak w każdym salonie kosmetycznym można spodziewać się sterylnych narzędzi? Jak duża jest wiedza o tym, że używane narzędzia, mogą być przyczyną groźnych chorób?

Statystyki w tym temacie są zatrważające…

Zaznaczmy jednak pewien fakt: podmioty, które wykonują działalność leczniczą lub przeprowadzają zabiegi mogące naruszyć ciągłość tkanek, mają w obowiązku używać wyłącznie sterylnych narzędzi. Możliwe rozwiązania to m.in.:

  • użytkowanie sterylnych, jednorazowych wyrobów,
  • zlecanie sterylizacji innemu podmiotowi, który przeprowadza procesy dekontaminacji w jednostce spełniającej wymogi Centralnej Sterylizatorni,
  • sterylizowanie narzędzi we własnym zakresie, np. zakupując autoklaw spełniający wszystkie wymagania Sanepidu np. Steamjet firmy Enbio

Poddanie narzędzi procesowi sterylizacji, jest gwarantem, że wszystkie mikroogranizmy zostaną zniszczone, a Wasze Klientki mogą czuć się bezpiecznie. Pamiętajcie, że każdy kontakt z niesterylnym narzędziem i przerwaniem tkanki, może doprowadzić do poważnych, nieprzyjemnych skutków nie tylko dla Waszych Klientek, ale także dla Was.

Szacuje się, że prawie milion osób w Polsce, zakażonych jest żółtaczką typu B i C. To niepozorna choroba, która w swojej wstępnej fazie nie daje żadnych objawów, a może okazać się śmiertelna. Corocznie na całym świecie notuje się niemal 4 mln nowych zakażeń HCV  oraz około 500 000 zgonów z powodu poważnych następstw zakażenia wirusem HCV. Na świecie na WZW (wirusowe zapalenie wątroby) typu B i C choruje 325 mln osób, dlatego tak ważne jest zachowanie sterylności w gabinecie.

Niesterylne narzędzia to także ryzyko zakażenia:

  • grzybicą,
  • świerzbem,
  • gronkowcem,
  • czy nawet wirusem HIV.

Poczucie bezpieczeństwa i sterylności to jedna z głównych cech, która zmienia nowego Klienta salonu w Klienta stałego. Jak zbudować takie poczucie?

Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość pokazania klientce jak wyciągasz wysterylizowane narzędzia prosto z autoklawu.

Niestety zwykle autoklawy mają długi czas pracy, a wielkie gabaryty nie pozwalają postawić urządzenia w pobliżu Klientki. Jednak taką możliwość daje wspomniany wcześniej producent autoklawów Steamjet. Dzięki małemu rozmiarowi i unikalnemu designowi, Steamjet może być postawiony przy biurku stylistki, nie zabierając miejsca i nie szpecąc salonu kosmetycznego. Błyskawiczny czas pracy umożliwia sterylizowanie narzędzi przy każdej Klientce. Urządzenie dostępne jest w różnych kolorach, które z łatwością wpisze się w każdy styl salonu.

Pamiętaj, że zdrowie Twoich Klientek jest najważniejsze. Miej świadomość, że dezynfekcja nie jest równa sterylizacji. Tylko autoklaw zabija wszystkie mikroorganizmy, bakterie, wirusy i grzyby.

Artykuł przygotowany przez firmę Enbio Technology Sp. z o.o . Więcej informacji o firmie i jej produktach znajdziecie pod adresem: : https://www.enbio-group.com/pl/steamjet/

Related posts

Leave a Comment