Hydro-micelarny szampon kojący marki Pharmaceris

Długo już nie pisaliśmy o żadnym preparacie do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Podczas kongresu trychologicznego, w którym braliśmy udział, otrzymaliśmy hydro-micelarny szampon kojący marki Pharmaceris. Polecany jest on od pierwszego dnia życia i jest wyrobem medycznym. W związku z tym, że od czasu do czasu mamy problem ze skórą głowy chętnie zaczęliśmy stosować ten szampon.

To na co zawsze zwracamy uwagę biorąc nowy produkt do rąk, to jego skład. Zaczniemy więc właśnie od składu. Wydaje się bardzo dobry, bo nie zawiera SLS i SLES tylko inne delikatniejsze środki powierzchniowo czynne. W składzie znajdziemy nawilżającą glicerynę oraz emolienty takie jak olej canola oraz olej konopny.

Olej canola to odmiana oleju rzepakowego, który tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry i włosa. Jego zadaniem jest redukcja świądu skóry głowy. Kolej konopny ma wiele cennych właściwości. W tym przypadku najbardziej interesują nas właściwości przeciwzapalne, regenerujące.

Jakie były nasze wrażenia? Szampon ma rzadką, wodnistą konsystencję. Mało się pieni. Dopiero po drugim nałożeniu na głowę pojawiała się piana. Może to kwestia tego, że stosujemy niewielkie ilości szamponu. Mimo obecności olei włosy nie są obciążone czy tłuste. Po zastosowaniu szamponu nie pojawiło się podrażnienie, ani świąd. To było pierwsze pozytywne wrażenie. Podczas stosowania szamponu nie stosowaliśmy odżywki choć czasem wydawało nam się, że mogłaby się przydać. W codziennym stosowaniu preparat sprawdził się.

W przypadku gdy pojawiało się swędzenie i drobne ranki (niestety nie umiemy się pohamować od drapania) wcześniej stosowaliśmy produkt do mycia i po myciu steryd. Taki sposób mamy przećwiczony i wiemy, że jest to najszybszy sposób by zredukować swędzenie.

Plusy preparatu – delikatnie natłuszcza skórę głowy, nie wysusza jej, nie obciąża włosów, nie zawiera popularnych detergentów, jest delikatny i bezzapachowy.

Może być pomocny dla osób mających problem z suchym łupieżem, z AZS, nie tolerujących SLES i SLS. Jeśli będziecie mieli możliwość skorzystania z próbek preparatu to polecamy – może to być szampon pomocny w walce z Waszymi dolegliwościami.

Related posts

Leave a Comment