Wizyta w Cosibella Corner

Pod koniec ubiegłego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu sklepu Cosibella Corner. W sklepie tym można znaleźć wiele interesujących marek i produktów kosmetycznych. Co ciekawsze, w samym sklepie znajduje się też gabinet kosmetologiczny. Musimy przyznać, że z takim rozwiązaniem, czyli sklep + gabinet do tej pory nie spotkaliśmy się. Zastanawiamy się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się i czy jest duże zainteresowanie taką usługą łączoną.

W związku z tym ponownie postanowiliśmy wybrać się do sklepu Cosibella Corner ? Już na miejscu wykorzystaliśmy okazję i porozmawialiśmy z Panią kosmetolog. Oczywiście wcześniej zapowiedzieliśmy, że będziemy chcieli porozmawiać z kosmetologiem, zadać kilka pytań…. Do Cosibella Corner wybrał się nasz redakcyjny kolega.

Miejsce, w którym wykonywane są zabiegi jest oddzielone od sklepu (znajduje się na pięterku) i osoba, która będzie korzystała z usług może czuć się komfortowo. To ważne, ponieważ podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym relaksujemy się i odpoczywamy i taka intymność jest potrzebna.

Rozmowę z Panią Alicją Wojciechowską zaczęliśmy od pytania czy osoby, które zgłaszają się do gabinetu przychodzą na konkretny zabieg, czy najpierw zgłaszają się na rozmowę i poradę  specjalisty?

Pani Alicja: Tak naprawdę wydaje mi się, że obie sytuacje zdarzają się z podobną częstotliwością. Wiele Pań zdaje się na Naszą wiedzę i uważają Nas za ekspertki w tej kwestii, więc dają Nam wolną rękę co do wyboru najkorzystniejszego zabiegu, dobranego indywidualnie do cery i ewentualnych problemów skóry, z jakimi się zmagają. Przyznać też muszę, że w obecnych czasach coraz więcej Pań lubi zagłębiać się w świat kosmetologii i już w domu przed wizytą u Nas dokładnie przeanalizować Naszą ofertę i wybrać zabieg odpowiedni dla siebie. Nie zmienia to faktu, że przed każdym zabiegiem wykonujemy dokładną konsultację kosmetologiczną i razem z Klientem podejmujemy decyzję o tym jaki zabieg zostanie wykonany. 

Redakcja: A jakie zabiegi oferują Państwo w Cosibella Corner? Czy są to tylko zabiegi odmładzające, czy też zabiegi polecane dla osób z popularnymi problemami dermatologicznymi jak np. trądzik czy AZS?

Pani Alicja: W swojej ofercie mamy wiele różnorodnych zabiegów takich jak: złuszczanie kwasami, mezoterapia mikroigłowa, infuzja tlenowa, oczyszczanie wodorowe czy indywidualnie tworzone procedury zabiegowe na marce Dermalogica. Dzięki tak dużemu wyborowi jesteśmy w stanie dobrać zabieg dla każdego, niezależnie od stanu jego skóry i ewentualnych problemów dermatologicznych. 

Redakcja: Z tego co Pani mówi wynika, że jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zima daje się we znaki naszej skórze. Rozkręcone grzejniki, klimatyzacja, niska wilgotność powietrza odbija się na jej kondycji. W okresie zimowym i po zimie skóra jest często przesuszona. Jakie zabiegi poleciliby Państwo? Czy jest szansa, że już po pierwszym zabiegu zauważy się różnicę? Ilu zabiegom trzeba się poddać, żeby zobaczyć trwałą poprawę w jakości skóry?

Pani Alicja: Suchość i odwodnienie skóry to jeden z najczęściej spotykanych problemów w tym okresie czasu. Na pomoc przybywamy ze świetnym zabiegiem Asiatic, przeznaczonym  dla takich właśnie cer. Jest to jedyny profesjonalny zabieg na rynku z kwasem azjatykowym. Innymi propozycjami jest zdecydowanie infuzja tlenowa jak i zabieg nawilżająco-odżywczy z Dermalogica. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i często przekraczają oczekiwania klientek, co jest najlepszym dowodem na to jak dobrze działają. Ilość zabiegów jest dość indywidualną kwestią, ponieważ każdy z Nas ma całkiem inną skórę. Nie możemy też zapominać, że pielęgnacja domowa jest również bardzo ważna i odpowiednio dobrana, na pewno przyśpieszy efekty zabiegowe. 

Redakcja: Musimy przyznać, że nie kojarzymy kwasu azjatykowego… Koniecznie musimy się doszkolić w tej materii, poszukać więcej informacji na temat tego składnika. Co do pielęgnacji domowej to oczywiście zgadzamy się – jest ona bardzo ważna. Wiele zabiegów wymaga kontynuowania odpowiedniej pielęgnacji w domu. Marki oferują linie produktów do pielęgnacji domowej, w których zawarte są  składniki aktywne,wykorzystane wcześniej  w zabiegu. Pielęgnacja domowa to temat rzeka, temat na oddzielny materiał.

Pytaliśmy o zabiegi proponowane na okres zimowy, ale czas tak szybko mija i może warto pomyśleć o nadchodzącej wiośnie. Mamy wprawdzie jeszcze sporo czasu, ale warto już chyba przygotowywać się na jej przyjście. Jakie zabiegi Państwo proponują?

Pani Alicja: To idealny czas na wykonywanie mocniejszych zabiegów, a co też za tym idzie, uzyskanie lepszych i szybszych rezultatów. Nie mogę nie wspomnieć w tym miejscu o kwasach jesienno-zimowych jak i mezoterapii mikroigłowej. To na nie warto postawić teraz, kiedy jeszcze nie mamy dużo słońca, więc ryzyko przebarwień zostaje ograniczone. 

Redakcja: My zawsze powtarzamy, że o fotoochronie należy pamiętać cały rok. Dermatolodzy podkreślają, że ochrona przed słońcem to też profilaktyka przeciwstarzeniowa. Zgodzi się Pani z tym stwierdzeniem?

Pani Alicja: Jak najbardziej! Zgadzam się w 100%.

Redakcja: Od dłuższego czasu mężczyźni również poświęcają więcej uwagi swojemu wyglądowi i urodzie. Włosy, broda, ale też twarz! Czy te zabiegi proponowane są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn?

Pani Alicja: Oczywiście! Wszystkie zabiegi są dedykowane dla kobiet jak i mężczyzn. Zależy Nam na dbaniu o każdego, bez względu na płeć.

Redakcja: Zazwyczaj Klientki (i czasem Klienci) poddają się zabiegom na twarzy, a czy proponujecie Państwo też zabiegi na ciało?

Pani Alicja: Na tę chwilę oferujemy jedynie zabiegi na twarz. Nie wykluczamy jednak wprowadzania kolejnych pozycji w ofercie, jeśli tylko na takowe będzie zapotrzebowanie i chętne Klientki, by z nich korzystać. 

Redakcja: Idealne byłyby zabiegi pozwalające pozbyć się zbędnych kilogramów ?

Co według Pani obecnie jest największym problemem w pielęgnacji twarzy? Kiepskiej jakości kosmetyki? Źle dobrane, czy brak regularności ich stosowania?

Pani Alicja: Wszystkie błędy w pielęgnacji, które Pan wymienił możemy postawić na równi. Tak naprawdę, bardzo trudno jest wybrać jeden, który pojawia się najczęściej. Na szczęście Panie z dnia na dzień są coraz bardziej świadome jak ważna jest odpowiednio, indywidualnie dobrana pielęgnacja.

Redakcja: Czy wychodząc po zabiegu z gabinetu można liczyć na poradę w doborze kosmetyków? 

Pani Alicja: Nigdy nie zostawiamy Klientki po zabiegu samej sobie. Polecamy Jej kosmetyki przeznaczone  dla jej cery, bądź problemu, z jakim się zmaga. Zawsze można liczyć na Nasze doradztwo i pomoc w wyborze tych najodpowiedniejszych. 

Redakcja: To fajnie. Myślę, że ważna jest również pomoc w opracowaniu właściwej pielęgnacji (co, w jakiej ilości i jak często stosować). Chcąc wyglądać lepiej często i stosujemy pewne produkty (i zabiegi) za często, za dużo…

Dziękujemy Pani za rozmowę i poświęcony czas. Wszystkie osoby, które nas obserwują i które zainteresowała nasza rozmowa, sam sklep i gabinet zapraszamy do odwiedzin Cosibella Corner.

Related posts

Leave a Comment