Specjalistyczna pielęgnacja podrażnionych powiek i okolic oczu.

oczy i powieki

Jak trudno dobrać odpowiedni preparat do pielęgnacji podrażnionej skóry powiek i okolicy oka wie każdy, kto z takim problemem się spotkał. Często pytają nas znajomi, co najlepiej w przypadku podrażnionej skóry powiek zastosować.

Jak wiecie, lekarzami nie jesteśmy, ale śledzimy rynek, czytamy różne publikacje i staramy się wyłapywać produkty mające takie czy inne wskazanie, preparaty które mogą w przypadku dolegliwości skórnych pomóc. Doskonałym przykładem na taki „wyłapany” ostatnio produkt może być emulsja Palpederm, polecana właśnie do stosowania w przypadku podrażnionej, suchej i swędzącej skóry powiek i okolic oczu.

Skład preparatu

Dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym, w tym innowacyjnej formule 4Calm Complex™, skutecznie łagodzi suchość, pieczenie, zaczerwienienie i uczucie swędzenia, a także regeneruje i odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry, chroniąc ją przed działaniem czynników zewnętrznych (np. alergenów). Cóż takiego kryje się pod tą tajemniczą nazwą 4Calm Complex™? Jest to połączenie łagodzącego działania kwasu glicyretynowego i alantoiny z regenerującym działaniem ceramidów i fosfolipidów. Poza tym w składzie emulsji znajdziemy też SymCalmin (składnik o właściwościach kojących i łagodzących uczucie świądu); skwalan (naturalny emolient, który uzupełnia niedobory lipidów warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu chroni i regeneruje skórę); D-panthenol (przyspiesza procesy regeneracji naskórka); kwas hialuronowy oraz Olivem 1000, który pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry, sprzyja głębokiemu nawilżeniu oraz zapobiega transepidermalnej utracie wody. Emulsja Palpederm jest szczególnie rekomendowana do pielęgnacji i ochrony oczu u osób z atopowym zapaleniem skóry oraz alergicznym wypryskiem kontaktowym. Niewielką jej ilość nanosi się na zamknięte i dokładnie oczyszczone powieki i okolice oczu 2-3 razy dziennie. Co ważne dla niektórych, może być stosowana przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Preparat testowany był pod kontrolą lekarza dermatologa i okulisty i może być stosowany już od 2. roku życia. Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na zawarte składniki. Produkt dostępny jest bez recepty, w cenie ok 27 złotych.

Więcej na temat produktu dowiecie się pod adresem www.oczywistywybor.pl

Może właśnie Palpederm będzie tym produktem, który przyjdzie Wam z pomocą, gdy zaczniecie pocierać powieki i odczuwać dyskomfort w okolicy oczu?

Related posts

One Thought to “Specjalistyczna pielęgnacja podrażnionych powiek i okolic oczu.”

  1. […] pojawił się wpis dotyczący ciekawego preparatu do pielęgnacji skóry wokół oczu i powiek LINK Polecam zajrzeć […]

Leave a Comment