Biotic – nowa linia kosmetyków marki SVR

Ostatnio coraz częściej zwraca się uwagę na to, że zaburzenie równowagi mikrobiomu skóry powoduje przyspieszenie procesów jej starzenia. Dlatego, aby wzmocnić funkcje ochronne skóry i skutecznie chronić ją  przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych, firmy kosmetyczne i dermokosmetyczne wykorzystują w swoich najnowszych produktach bakterie. Jedną z firm, która poszła tym tropem jest Laboratorium SVR. Jej naukowcy do produkcji linii Biotic wybrali wyizolowane szczepy bakterii z rodzaju Lactobacillus.

Dlaczego właśnie te szczepy?

Ponieważ proces ich pasteryzacji pozwala zachować wszystkie właściwości probiotyczne takie jak wzmocnienie i ochronę bariery skórnej, nawilżanie, ale przede wszystkim naturalną regulację mikrobiomu.

Wzbogacenie o znane substancje przeciwstarzeniowe

Podstawowa formuła linii została wzbogacona o dwie substancje o znanym działaniu przeciwstarzeniowym – witaminę C, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry oraz kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej.

Produkty składające się na linię Biotic

Nowa linia Biotic składa się z 4 regenerujących produktów wzmacniających skórę na 3 poziomach: mikrobiomu, naskórka i skóry właściwej. Są to:

[HYALU]BIOTIC: regenerujący żel intensywnie nawilżający;

[CERA]BIOTIC: regenerujący balsam wypełniający zmarszczki;

[PEPTI]BIOTIC: regenerująco-wygładzający żel o działaniu matującym;

oraz [C20]BIOTIC: regenerujący krem rozświetlający.

Jak zapewnia producent, codzienne stosowanie produktów bogatych w probiotyki, witaminę C i kwas hialuronowy umożliwia regenerację fizjologicznych mechanizmów na powierzchni skóry i w jej głębszych warstwach. Skóra odzyskuje siłę, aby sama się bronić przed zewnętrznymi czynnikami oraz biologicznym starzeniem się. Staje się gładsza, a zmarszczki i drobne linie są mniej widoczne.

Related posts

Leave a Comment