Islandzkie kosmetyki z materiałów z recyklingu

Czy materiały z recyklingu można wykorzystywać do produkcji kosmetyków?

Okazuje się, że tak! Najlepszym tego przykładem jest VERANDI – islandzki producent kosmetyków z pełnowartościowych materiałów z recyklingu z islandzkiego przemysłu spożywczego i rolnictwa oraz innych naturalnych materiałów przyjaznych dla środowiska.

Pomysł wykorzystania odpadów i przekształcenia ich w skuteczne produkty do pielęgnacji skóry zrodził się z troski właścicieli firmy o środowisko i matkę ziemię oraz z ich nadziei na ograniczenie strat i marnotrawstwa żywności. Od lat obserwowali jak ogromne ilości żywności lądują na wysypiskach śmieci i zamieniają się w metan, który szkodzi i ludziom i ziemi. Dlatego postanowili ponownie wykorzystywać surowce wysokiej jakości, które normalnie są marnowane, do produkcji wysokiej jakości produktów do pielęgnacji włosów i ciała.

VERANDI używa takich składników jak ogórki, kawa, piwo i jęczmień, które doskonale wpływają na kondycję skóry i włosów. Recyklingowane składniki odgrywają główną rolę w każdym produkcie firmy. Są one uzupełniane innymi przyjaznymi dla środowiska składnikami w celu stworzenia jak najlepszego, najskuteczniejszego produktu dla skóry czy włosów.

Jednym z głównych produktów VERANDI jest scrub do ciała z kawą z recyklingu. Kawa pozyskiwana jest od najpopularniejszej restauracji na Islandii – IKEA. Wzbogacana jest organicznymi islandzkimi wodorostami, solą morską, olejkiem migdałowym oraz olejkami eterycznymi.

Innymi gwiazdami są serum oraz maseczka z ogórków. W związku z przepisami obowiązującymi na Islandii, ale też i w Polsce, ogórki trafiające do sklepów muszą mieć określone wymiary i kształt. Te bardziej wygięte lub krótkie, mimo iż są pełnowartościowymi produktami, trafiają do kosza. Dzięki umowie z farmą Laugaland, która uprawia warzywa od 1942, te niekształtne ogórki trafiają do VERANDI i wytwarza się z nich skuteczne, bardzo popularne na Islandii kosmetyki.

Kolejnym przykładem na to jak wykorzystać dostępne materiały do stworzenia naprawdę skutecznego, a zarazem przyjaznego środowisku produktu jest mydło z piwa z recyklingu 😉  

I jak – podoba Wam się ten pomysł na pozyskiwanie wartościowych składników do produkcji kosmetyków? Słyszeliście już o nim? Chcielibyście wypróbować któryś z wymienionych produktów?

Produkty VERANDI znajdziecie na stronie Eco Island.

Related posts

Leave a Comment