Na pomoc bliznom

blizny svr

Nowością, która wzbudziła w ostatnich dniach nasze szczególne zainteresowanie jest żel silikonowy CICAVIT DM+ CICATRICES marki SVR, który nie tylko wspomaga gojenie skóry, redukuje powstawanie nieestetycznych blizn po zabiegach chirurgicznych i dermatologicznych czy po oparzeniach, ale też koryguje istniejące już blizny.

CICAVIT DM+ CICATRICES to wyrób medyczny klasy IIA, przeznaczony do stosowania: po zabiegach dermatochirurgii takich jak np. usunięcie znamion, usunięcie tatuażu; po zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii (laserowe zabiegi na blizny potrądzikowe, po usunięciu tatuaży); po operacjach chirurgicznych (cesarskie cięcie, usunięcie tarczycy, mastektomia, operacje plastyczne – lifting twarzy, korekta uszu); po oparzeniach II stopnia i radioterapii oraz po wszelkiego rodzaju głębokich skaleczeniach, wypadkach domowych czy złamaniach otwartych (tam, gdzie doszło do głębokiego uszkodzenia skóry).

Zastosowany na bliznę błyskawicznie koi i łagodzi swędzenie, zmniejsza zaczerwienienia i uczucie ściągnięcia. Pozostawia na bliźnie niewidoczny film ochronny, odporny na ścieranie.

Swoje działanie zawdzięcza składowi, który zapewnia utrzymanie wilgotnego środowiska sprzyjającego procesowi gojenia oraz zapobiega powstawaniu bliznowców oraz blizn hipertroficznych. Znajdziemy w nim kompleks silikonów z rodziny dimetikonów i polisilseskwioksanów, które nie powodują alergii i są bezpieczne dla środowiska naturalnego, substancje nawilżające oraz regenerującą formułę kremu Cicavit+.

Użyte w preparacie silikony są dopuszczone, szeroko stosowane w formułach kosmetyków i zalecane ze względu na biokompatybilność. Substancje te tworzą ochronną błonę odporną na ścieranie. Wśród składników nawilżających znajdują się: gliceryna, glikol pentylenu, glikol kaprylowy,1,2-heksanediol. Regenerująca formuła kremu Cicavit+ to 2-krotnie bardziej stężona formuła bazowa Cicavit+ Crème: Erasyal® + Téflose® + Bioécolia®. Erasyal® pobudza naprawę skóry, reguluje czynniki zapalne i pobudza syntezę prokolagenu typu 1. Téflose® zmniejsza przyczepność patogennych bakterii i moduluje reakcję zapalną. Bioécolia® natomiast pobudza rozwój korzystnej flory bakteryjnej, przywraca równowagę mikrobiomu skóry oraz stymuluje mechanizmy obronne keratynocytów. Przyspiesza proces naprawy oraz pobudza rozwój korzystnej flory bakteryjnej.

Kombinacja tych wszystkich składników pozwoliła na stworzenie produktu spełniającego kilka ważnych (w przypadku ran, a w ich wyniku blizn) zadań.  Jest to preparat uniwersalny, niezbędny w każdej, nie tylko domowej, apteczce 😉

Related posts

Leave a Comment