Seskavel Time stop Anti-Aging Shampoo

Jakiś czas temu, dzięki uprzejmości marki Sesderma, otrzymaliśmy szampon anti-aging do testowania (Seskavel Time stop Anti-aging Shampoo). Musimy przyznać, że początkowo zastanawialiśmy się czego po takim produkcie można oczekiwać. Gąszczu włosów? Zniknięcia siwych włosów?

Na te pytania odpowiemy już za chwilę…

Testowania podjął się nasz redakcyjny kolega. Zacznijmy od jego wrażenia po pierwszym zastosowaniu produktu. Zwrócił uwagę na to, że szampon przyjemnie pachnie, dość intensywnie, ale nie przeszkadza to podczas dłuższego stosowania. Produkt dobrze się pieni i pozostawia włosy oczyszczone, gładkie z wrażeniem delikatnego poślizgu.

Skóra głowy kolegi jest zwykle przesuszona, z tendencją do świądu. Myje ją codziennie. Tak naprawdę trudno mu dobrać preparat, który w przypadku zaostrzenia świądu pomaga.

W tym przypadku produkt idealnie się sprawdził w codziennej pielęgnacji. Stosowany był w sytuacji braku jakichkolwiek zmian na głowie. Po zastosowaniu szamponu skóra głowy nie była podrażniona, nie była przesuszona, włosy dobrze się układały i nie były obciążone. Po dwóch tygodniach stosowania preparatu włosy wyglądały na zadbane. Kolega nie zauważył by po czesaniu na szczotce pozostawały włosy. Może to zasługa preparatu? Siwe włosy jak były tak i pozostały  😉

Wróćmy teraz do naszych rozważań  – czego można spodziewać się po szamponie anti-aging? Teraz jesteśmy już gotowi odpowiedzieć na to pytanie. Produkt ma za zadanie opóźnić procesy starzenia, pobudzić mieszki włosowe, stymulować ukrwienie, a co za tym idzie, właściwe odżywienie włosa, co przeciwdziała ich wypadaniu. Szampon na pewno dobrze pielęgnuje skórę głowy i włosy, dobrze zmywa zanieczyszczenia na głowie oraz …delikatnie nawilża skórę (gliceryna, sól sodowa PCA). Sprawia, że włosy są gładkie i sprężyste (aminokwasy, hydrolizowane proteiny jedwabiu). Delikatnie koi (pantenol, ekstrakt z rumianku, sok z aloesu). Za działanie stymulujące odpowiada kofeina. Uważamy, że warto zapoznać się z tym produktem, wypróbować go. Pewnie sprawdziłby się jako uzupełnienie kuracji przeciwdziałającej wypadaniu włosów, jeśli taki problem występuje.

Czy po przeczytaniu tej recenzji sięgniecie po produkt?

 

Related posts

Leave a Comment