ALGOPRO – nowość marki Sensum Mare

Tym razem przedstawiamy Wam nową, PROfesjonalną linię kosmetyków ALGOPRO, która ukazała się na pięciolecie marki SENSUM MARE. Praca nad nią zajęła 1,5 roku. Linia ALGOPRO to kosmetyki dedykowane konkretnym problemom skórnym takim jak przebarwienia, plamy pigmentacyjne, pierwsze oznaki starzenia, zmiany potrądzikowe czy zaczerwienienia. Składa się ona z dwóch serii bazujących na składnikach aktywnych o udowodnionym naukowo działaniu – serii z retinalem ALGOPRO R oraz serii z witaminą C ALGOPRO C.

ALGOPRO to nowa linia kosmetyków marki Sensum Mare

Na serię ALGOPRO R składają się dwa sera – dla początkujących, w którym stężenie retinalu wynosi 0,08% oraz dla zaawansowanych ze stężeniem równym 0,16%. Jedno i drugie serum zostało opracowane w taki sposób, aby działało synergicznie. Oprócz retinalu w kosmetykach znajdziemy 28 innowacyjnych składników aktywnych takich jak kompleks fosfo-ceramidowy, który wspomaga ochronę bariery hydrolipidowej i odżywia skórę dzięki unikalnemu połączeniu lipidów, które naśladują strukturę macierzy lipidowej. Skoncentrowane serum regenerująco-korygujące dla początkujących i zaawansowanych działa przeciwstarzeniowo, walczy z przebarwieniami i niedoskonałościami, poprawia jędrność i elastyczność skóry, wygładza ją i chroni przed oznakami fotostarzenia.

Seria ALGOPRO C stanowi drugi filar linii profesjonalnych kosmetyków ALGOPRO i składa się z dwóch produktów: Antyoksydacyjnego kremu rewitalizującego z witaminą C 3% oraz Aktywnie działającego, rozjaśniającego serum antyoksydacyjnego z witaminą C 10%. Oprócz głównego składnika, czyli witaminy C w unikalnym połączeniu dwóch najbardziej skutecznych i stabilnych form: 3-O-Ethyl Ascorbic Acid oraz Ascorbyl Tetraisopalmitate w obu produktach znajduje się ponad 20 składników aktywnych o naukowo udowodnionym działaniu takich jak np. Whitonyl AT® (ekstrakt z czerwonych glonów, którego zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień i nadanie skórze promiennego wyglądu), ekstrakt z korzenia lukrecji dający naturalny efekt rozświetlenia, czy niacynamid, który przywraca elastyczność skórze i posiada udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe.

Linia ALGOPRO wydaje nam się interesująca.

A co Wy o niej sądzicie na podstawie opisu? A może ktoś z Was miał okazję wypróbować już któryś z jej produktów? Napiszcie!

Related posts

Leave a Comment