Polish Expert Summit Merz Aesthetics – sprawozdanie

Tydzień temu, w Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Polish Expert Summit Merz Aesthetics”, organizowana przez Urgo Aesthetics.

W konferencji uczestniczyło 80 lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski, a także przedstawiciele prasy medycznej, a wśród nich i my. Zgromadzeni Goście mieli okazję wysłuchać i obejrzeć prezentacje dotyczące holistycznego podejścia do estetyki twarzy. Przedstawione zostały możliwe działania niepożądane zabiegów medycyny estetycznej i sposoby na to, jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić. Wielokrotnie zwracano uwagę i wręcz podkreślano konieczność doskonałej znajomości anatomii twarzy przez lekarzy wykonujących zabiegi.

Jako pierwsza wystąpiła dr Tatjana Pavicic (lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, wenerolog, prowadząca własną klinikę w Monachium), która w swojej prezentacji omówiła temat wypełniaczy – jak je stosować, żeby przyniosły zamierzone efekty i jak postępować, aby unikać ewentualnych powikłań po ich stosowaniu. Doktor Pavicic omawiając zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy w poszczególnych strefach twarzy bardzo dokładanie omawiała anatomię tych miejsc. Mogliśmy zobaczyć liczne fotografie obrazujące przebieg mięśni, naczyń, żył, których znajomość, jak już wspomniano wcześniej, jest niezbędna do przeprowadzania tego typu zabiegów. Większość pacjentów (niestety też i niektóre osoby wykonujące zabiegi wypełniające) nie zdaje sobie sprawy, jak poważne powikłania mogą wystąpić, nie wykluczając ślepoty, jeśli zabiegi wykonywane są przez osoby do tego nie powołane. Niestety nawet najlepszym mogą zdarzyć się powikłania, ale doświadczeni, mający odpowiedni warsztat, zdający sobie z tego sprawę lekarze wiedzą jak odpowiednio zareagować. Podczas gdy Pani Doktor przygotowywała się do pokazu „live show”, dr Andrzej Ignaciuk (ekspert medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging) dodał od siebie kilka zdań na temat powikłań. Następnie dr Pavicic opowiedziała o nowoczesnych technikach wypełniania ust za pomocą preparatu Belotero – najwyższej jakości produktu z linii wytwarzanej w Szwajcarii, szeroko stosowanej od wielu lat przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Na żywo zastosowała technikę „Liplush” – nowatorską metodę konturowania i wypełnienia ust. Gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego Belotero cechuje się wysoką elastycznością, spoistością oraz plastycznością. W jej skład wchodzą: Belotero Hydro, Belotero Soft, Belotero Balance, Belotero Intense, Belotero Volume. Jak mówiła na podstawie swoich doświadczeń Pani Doktor, produkty Belotero dają przewidywalne i naturalne rezultaty (co mogliśmy zaobserwować podczas pokazu). Poszczególne preparaty mogą być używane osobno lub w połączeniu.

„Piękne usta z Belotero” nowoczesne techniki wypełnienia i głębokiego nawilżenia. Live show – dr Tatjana Pavicic, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, wenerolog, prowadząca własną klinikę w Monachium, „Polish Expert Summit Merz Aesthetics”

 

 

 

Równie ciekawa prezentacja z pokazem odbyła się za sprawą dr Bożeny Jendrysik (lekarz medycyny estetycznej, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog), która w swoim wystąpieniu poruszyła temat skuteczności wypełniaczy Belotero w kontekście odmładzania trudnej okolicy zabiegowej, jaką jest dolina łez.

Doktor Anna Antczak (chirurg dziecięcy i lekarz medycyny estetycznej) z Kliniki Dermamed była natomiast odpowiedzialna za część spotkania dotyczącą efektów działania Ultherapy. System Ulthera firmy Merz Aesthetics to oryginalny, pierwszy w historii i jedyny aparat do zabiegów medycyny estetycznej, który łączy ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków w celu uzyskania przewidywalnego, nieinwazyjnego liftingu oraz podniesienia i napięcia skóry. Dzięki wyposażeniu urządzenia w ekran USG lifting przeprowadza się pod kontrolą nowatorskiej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, przez co lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Lekarze medycyny estetycznej stosujący system Ulthera twierdzą, że zabieg daje rezultaty porównywalne wyłącznie z tymi, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej.

Skuteczność zabiegów Ultherapy wykonanych przy użyciu urządzenia Ulthera potwierdziło wiele badań klinicznych w renomowanych ośrodkach: Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. Rezultatem testów było uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA „de novo”. Oznacza to, że Ulthera jest zabiegiem unikalnym, niemającym obecnie odpowiednika na rynku medycznym. Również w 2009 roku procedura otrzymała certyfikat Health Canada, zaś rok wcześniej – European Certificate of Conformance (CE Mark).

Konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników, a Organizatorzy zadowoleni z tak dobrej oceny przedsięwzięcia już zapowiadają chęć kontunuowania podobnych wydarzeń w postaci stałej corocznej konferencji dedykowanej problematyce medycyny estetycznej.

 

Autor: Ewa Spyła

Przygotowano na podstawie prezentacji i materiałów prasowych.

Related posts

Leave a Comment