SVR Sebiaclear Active

Produkt SVR Sebiaclear Active przeznaczony jest dla osób borykających się z aktywnym trądzikiem, cerą tłustą skłonną do szybkiego zanieczyszczania i powstawania zaskórników. Działa komedolitycznie, przyspiesza gojenie zmian zapalnych, a także redukuje i rozjaśnia ślady powstałe na ich skutek. Uwagę zwraca wysoka zawartość składników aktywnych. W składzie mamy aż 14% glukonolaktonu, 4% niacyniamidu (wit. B3), dodatkowo kwas salicylowy i składnik absorbujący nadmiar sebum.

Glukonolakton jest pochodną alfahydroksykwasów (AHA) jednak ze względu na swoją specyficzną budowę zaliczany jest do polihydroksykwasów (PHA). Swoim działaniem przypomina kwasy owocowe, przyspiesza złuszczanie i stymuluje odnowę naskórka. Duża masa cząsteczkowa przenika jednak wolniej przez warstwę rogową i w związku z tym jest dużo łagodniejszy i może być stosowany w przypadku cer wrażliwych, atopowych, a także dotkniętych trądzikiem różowatym. Skuteczność glukonolaktonu w leczeniu zmian trądzikowych jest porównywalna z 5% nadtlenkiem benzoilu, jednak pozbawiony jest on negatywnych skutów ubocznych takich jak podrażenienie i wysuszenie skóry. Wykazuje silne działanie nawilżające, odbudowuje barierę naskórkową i działa antyoksydacyjne, co daje mu znaczną przewagę nad klasycznymi środkami stosowanymi w leczeniu trądziku.

Niacyniamid (amid kwasu nikotynowego) ma małą masę cząsteczkową, dobrze penetruje przez warstwę rogową i cechuje się korzystnym wpływem na skórę, przydatki i błony śluzowe. Ma szerokie spektrum działania, co odnalazło swoje zastosowanie w leczeniu powszechnie występujących dermatoz, m.in. w trądziku zwykłym i trądziku różowatym. Stosowany miejscowo przyczynia się do odbudowy bariery hydro-lipidowej, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się naskórka. W przypadku skóry trądzikowej reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielania sebum, zwęża pory i hamuje produkcję melaniny, dzięki czemu redukuje przebarwienia potrądzikowe.

Krem zalecany jest w przypadku trwających kuracji dermatologicznych w ramach uzupełnienia i podtrzymywania efektów leczenia. Sprawdzi się też w codziennej pielęgnacji skóry problematycznej, skłonnej do trądziku także zaskórnikowego. Ma lekką konsystencję, świeży zapach, szybko się wchłania i pozostawia matowe wykończenie. Widocznie zwęża pory, redukuje stany zapalne i ujednolica koloryt skóry. Z autopsji możemy powiedzieć, że długotrwałe   stosowanie kremu rano i wieczorem zdecydowanie poprawia stan cery i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Sprawdzi się jako baza pod makijaż, jednak nałożony zbyt obficie może się rolować i tworzyć białe smugi. Efekt zostanie zminimalizowany jeżeli wcześniej zastosujemy tonik i na jeszcze wilgotną skórę nałożymy cienką warstwę.

Znacie produkty SVR? Może już jakieś stosowaliście i macie swoich faworytów?

Autor: Kamila Szymańska

 

 

Related posts

Leave a Comment