Wyniki wyszukiwania

 1. Kącik pacjenta, rok 2008, numer 1, artykuł 1
  (...) młodsze komórki, co pozwoli cerze być bardziej jędrną i ładniejszą. Peeling wygładza zmarszczki, wyrównuje przebarwienia, zmniejsza blizny potrądzikowe, zmniejsza wielkość porów, wygładza szorstką i rozjaśnia matową skórę. Proces złuszczania komórek skóry jest procesem kontrolowanym. Również nie ma niekorzystnego wpływu na organizm człowieka. Substancje używane do peelingów nie są absorbowane prz(...)
 2. Kącik pacjenta, rok 2008, numer 1, artykuł 2
  (...) problemami dermatologicznymi (takimi jak trądzik i pozostające po nim blizny, objawy fotostarzenia czy przebarwienia). Jednocześnie należy wspomnieć o wysokim stopniu bezpieczeństwa stosowanej metody. Techniki zabiegu Przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować skórę poprzez dokładne jej oczyszczenie i odtłuszczenie. W celu usunięcia górnych warstw naskórka stosuje się specjalne szorstki(...)
 3. Kącik pacjenta, rok 2008, numer 2, artykuł 1
  (...) zwiotczenie i starzenie skóry suchej, czasem dodatkowo nękanej przez rozszerzone naczynka i łatwo powstające przebarwienia. Wówczas pielęgnacja tej skóry wymaga wielkiej troski. Z powodu niedostatecznego zabezpieczenia przez płaszcz lipidowy i płytko położonych naczyń często w tym typie dochodzi do podrażnień, nawet prawdziwych alergii (skóra wrażliwa). Nie daje się opisać wszystkich problemów(...)
 4. Kącik pacjenta, rok 2009, numer 1, artykuł 1
  (...) Zabiegi te również wymagają wykonania cyklu naświetlań, czasem efektem ubocznym ich działania mogą być przebarwienia skóry. Efekty pojawiają się po kilku tygodniach, skóra wyraźnie jest napięta, jej powierzchnia wyrównana, zbliżona jakością do otaczających, zdrowych tkanek. Nie zmienia się tylko jej zabarwienie, nadal pozostaje jaśniejsze niż normalna zdrowa skóra. Pojawiły się ostatnio donies(...)
 5. Kącik pacjenta, rok 2009, numer 2, artykuł 3
  (...) popękanych naczyń i ich wrodzonych anomalii (malformacji naczyniowych, naczyniaków), usuwamy przy ich pomocy przebarwienia i niechciane włosy, pozbywamy się znamion i brodawek, walczymy z upływającym czasem. Warunkiem bezpieczeństwa dla pacjenta poddającego się laseroterapii jest przeprowadzenie prawidłowej kwalifikacji do zabiegu, dobranie odpowiedniego urządzenia i prawidłowe jego zastosowanie.(...)
 6. Kącik pacjenta, rok 2009, numer 2, artykuł 4
  (...) powstające w efekcie wydrapania zmiany rumieniowe, pokrzywkowe, swędzące grudki i guzki, przeczosy, blizny i przebarwienia. Wszawica odzieżowa stanowi istotny problem epidemiologiczno-sanitarny, gdyż wesz odzieżowa może przenosić niektóre choroby zakaźne jak dur epidemiczny i nawrotowy, które występowały w postaci epidemii w czasie II wojny światowej. Należy podkreślić, że leczenie jest sku(...)
 7. Kącik pacjenta, rok 2010, numer 1, artykuł 1
  (...) każdych warunkach, natomiast wadą, występujące mechaniczne uszkodzenia skóry - stany zapalne, w efekcie przebarwienia oraz często dodatkowo pobudzenie, sąsiadującego z wyrywanym, włosa do intensywnego wzrostu. Wosk (ciepły lub zimny, kremowy lub twardy, "cukrowy") przykleja się do usuwanych włosów i gwałtownie pociągając odrywa się go razem z włosami, częściowo uszkadzając mieszki włosowe. Zalet(...)
 8. Kącik pacjenta, rok 2011, numer 1, artykuł 2
  (...) poprzez utratę elastyczności skóry, powstawanie zmarszczek, nieregularne rozmieszczenie pigmentacji (przebarwienia), powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych i zwiększenie porostu zbędnego owłosienia. Nie można też naturalnie pominąć możliwości zwiększenia częstości występowania nowotworów skóry. Nie ma wobec tego, w świetle posiadanej wiedzy, pojęcia "zdrowej opalenizny", ciemne zabarwienie(...)
 9. Kącik pacjenta, rok 2011, numer 1, artykuł 3
  (...) neutralizowania się barw leżących naprzeciw siebie względem środka koła barw, możemy potraktować barwę przebarwienia skóry jako punkt wyjścia do jego neutralizacji. Postępując zgodnie z tą zasadą, do zlikwidowania przebarwień o zabarwieniu fioletowym zastosujemy barwę żółtą, a kolor pomarańczowy do niwelowania zmian o zabarwieniu szaroniebieskim. Obie barwy wykorzystuje się najczęściej do tuszowa(...)
 10. Kącik pacjenta, rok 2011, numer 2, artykuł 1
  (...) które zmniejszają wydzielanie łoju, zwężają pory, oczyszczają skórę, poprawiają jej koloryt redukując przebarwienia i posiadają właściwości rewitalizujące. Wykonanie peelingu powinno być poprzedzone leczeniem przygotowującym skórę, a zabieg złuszczania stanowi uzupełnienie zastosowanej terapii. Ważne jest, aby środki chemiczne zastosowane w peelingu a także technika jego wykonania były odpowiedni(...)
 11. Kącik pacjenta, rok 2011, numer 2, artykuł 2
  (...) działaniem m.in. promieni UV. Witamina C dodatkowo poprawia mikrokrążenie naczyń skórnych oraz zmniejsza przebarwienia (np. Redermic). Stosowane w preparatach ekstrakty roślinne o działaniu antyoksydacyjnym to m.in.: wyciągi z zielonej i białej herbaty, z pomidorów, oliwek, arniki, ciemnych winogron (zawierają polifenole), kory sosny śródziemnomorskiej (pycnogenol). Odrębną grupę ekstraktów rośl(...)
 12. Kącik pacjenta, rok 2011, numer 2, artykuł 3
  (...) ukierunkowane jest przede wszystkim na pobudzenie odbudowy włókien podporowych skóry. Charakterystyczne przebarwienia w okolicach żuchwy i bocznych partiach szyi powstają w wyniku odkładania się barwnika i poszerzenia naczyń krwionośnych. Mogą mieć związek z fototoksycznym działaniem różnych kosmetyków i wód toaletowych. Można je rozjaśnić przy pomocy kosmetyków wybielających, ale nie osiągnie(...)
 13. Kącik pacjenta, rok 2012, numer 1, artykuł 3
  (...) infekcje bakteryjne oraz wirusowe a także zaburzenia odporności. Najczęstszymi powikłaniami zabiegu są: przebarwienia, blizny, infekcje bakteryjne oraz masywny wysiew opryszczki. Mikrodermabrazja - mikropeeling Jest to zabieg przeznaczony do redukcji niewielkich, płytkich blizn potrądzikowych. Powoduje on mechaniczne usunięcie powierzchownych warstw naskórka, wygładza oraz oczyszcza skórę.(...)
 14. Kącik pacjenta, rok 2012, numer 2, artykuł 2
  (...) odnowę naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej promienna, wybielają lub rozjaśniają przebarwienia, a także stymulują produkcję lipidów ochronnych naskórka i naturalnego czynnika nawilżającego, co przekłada się na lepsze nawilżenie skóry. W skórze właściwej stymulują regenerację glikozaminoglikanów i włókien kolagenu. Działanie to sprawia, że są jednymi z popularniejszych zabiegó(...)
 15. Kącik pacjenta, rok 2013, numer 1, artykuł 2
  (...) który daje małe objawy uboczne, a ponadto działa odbarwiająco, co jest istotne ze względu na częste przebarwienia pozapalne w tej grupie wiekowej. Specyć dobrze tolerowane. Podobnie dobrą tolerancję stwierdza się przy lekach złożonych (dwa w jednym) (nadtlenek benzoilu plus retinoid - adapalen, lub nadtlenek benzoilu plus klindamycyna). Większe zastosowanie u dorosłych niż u młodzieży ma kwas aze(...)
 16. Kącik pacjenta, rok 2013, numer 2, artykuł 1
  (...) osiągnąć w pełni zadowalający efekt. Paradoksalnie najlepiej reagują najciemniejsze plamy. Jaśniejsze przebarwienia znikną po 2­ 3 zabiegach. Jedyną niedogodnością dermatologicznego leczenia przebarwień na rękach jest dość długie gojenie, związane z powolną regeneracją skóry w tej okolicy. Należy liczyć się z 2­ tygodniowym "okresem rekonwalescencji", podczas którego wszystkie plamy będą parę raz(...)
 17. Kącik pacjenta, rok 2016, numer 1, artykuł 2
  (...) dominuje suchość (xerosis) i pogrubienie naskórka (lichenifikacja) z wyraźnie zaznaczonym poletkowaniem i przebarwienia pozapalne. Świąd ma charakter napadowy i często utrzymuje się w okresie remisji, doprowadzając do powstawania nadżerek i przeczosów na "pozornie zdrowej skórze". Nasilenie świądu jest odmienne u poszczególnych chorych i wpływa na ich zachowanie. Dziecko może być drażliwe, wystę(...)
 18. Kącik pacjenta, rok 2016, numer 2, artykuł 1
  (...) i ich jaja spotyka się w ubraniach wzdłuż szwów. Drapanie skóry również powoduje wtórne zakażenia i przebarwienia pozapalne. Wszy mogą roznosić bakterie i np. gorączka okopowa występująca w czasie I Wojny Światowej zaatakowała ponad milion ludzi. Była ona wywołana bakterią Bartonella quintana. Objawami choroby są: gorączka, bóle mięśniowe i głowy, osutka plamista na ciele, ale czasem także zapale(...)
 19. Kącik pacjenta, rok 2016, numer 2, artykuł 3
  (...) Przebarwienia Dr n. med. Ewa Chlebus, Klinika Nova derm, Warszawa Przebarwienia - jak sobie z nimi radzić Przebarwienia na twarzy to jeden z najczęstszych defektów dermatologicznych i jedno z największych wyzwań dla lekarza zajmującego się dermatologią estetyczną. Pojawiają się w różnych okresach życia, najczęściej u kobiet na skutek zaburzeń czy zmian hormonalnych w czasie ciąż(...)
 20. Kącik pacjenta, rok 2016, numer 2, artykuł 5
  (...) kobiet (po 25 roku życia), u których bardzo często występuje wrażliwa skóra, a ponadto często są obecne przebarwienia po uprzednich wykwitach trądzikowych. Kwas azelainowy ma bowiem unikalną właściwość likwidowania przebarwień na skórze. W ostatnich latach wielką i zasłużoną furorę zrobiły preparaty łączone (dwa leki w jednym preparacie). Obecnie mamy na rynku kilka takich połączeń [retino(...)
 21. Kącik pacjenta, rok 2016, numer 2, artykuł 6
  (...) domowych to przetłuszczanie się skóry, rozszerzone pory, skłonność do pojedynczych zmian trądzikowych, przebarwienia oraz działanie przeciwstarzeniowe. Trądzik, zaskórniki, skóra łojotokowa, rozszerzone pory są częstą dolegliwością zarówno u nastolatek jak i osób dorosłych. W przypadku nasilonych objawów niezbędna jest odpowiednia kuracja farmakologiczna, którą można uzupełniać zabiegami (...)

Bieżący numer:

Vol.12 Nr 2 (46)
czerwiec 2017
Wydawca
Medical Publishing
House Sp. z o.o.


ul. Włodarzewska 57D/10
02-384 Warszawa
NIP: 7010011552

tel.: 22 824 02 68
e-mail: redakcja@medph.pl
Copyright Medical Publishing House Sp. z o.o. 2007
Ta strona używa plików COOKIES firm trzecich, wyłącznie do zbierania statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.