Wyniki wyszukiwania

 1. Kącik pacjenta, rok 2008, numer 1, artykuł 3
  (...) spraye. Grzybice stóp i paznokci Mówiąc o stopach należy wspomnieć o szeroko występującym schorzeniu, jakim jest grzybica stóp i paznokci. Występuje u 50% społeczeństwa. Grzybicą można zarazić się wszędzie: w domu od członka rodziny, na basenie, w saunie, w hotelu. Ponieważ grzyby są wszędzie, musimy dbać, aby nie miały bezpośredniego kontaktu z naszymi stopami i pielęgnować skórę stóp. Sucha(...)
 2. Kącik pacjenta, rok 2010, numer 2, artykuł 1
  (...) siebie samych. Infekcji niekiedy towarzyszy ból wywołany uciskiem obuwia na zdeformowany paznokieć. Grzybica paznokci może utrudniać wykonywanie czynności zawodowych, stanie, chodzenie i ćwiczenia gimnastyczne. Pacjenci skarżą się na szereg ograniczeń wynikających ze względów estetycznych, zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Grzybica paznokci obniża jakość życia pacjentów, prowadz(...)
 3. Kącik pacjenta, rok 2010, numer 2, artykuł 2
  (...) na różne kolory, jednakże rozstrzygające jest jedynie hodowlane badanie mikologiczne (grzybicze). Grzybica woszczynowaWyróżnia się dwie odmiany - strupień łupieżowaty, przypominający w obrazie klinicznym łupież łojotokowy, w postaci grubych i silnie przylegających, żółtych łusek oraz strupień beztarczkowy, przypominający bardziej łuszczycę ze srebrzystobiałymi łuskami. Obie formy dotykają równ(...)
 4. Kącik pacjenta, rok 2016, numer 1, artykuł 3
  (...) schorzeń, które nękają przeciętnego człowieka. Wystarczy wymienić kilka z zakresu dermatologii takich jak: grzybica skóry i paznokci, brodawki, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, stany zapalne spowodowane wrastaniem paznokci. Z dziedziny schorzeń narządu ruchu najczęściej spotykane to wady budowy stopy wrodzone lub nabyte oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Choroby naczyniowe uzupełniają to zes(...)Bieżący numer:

Vol.12 Nr 2 (46)
czerwiec 2017
Wydawca
Medical Publishing
House Sp. z o.o.


ul. Włodarzewska 57D/10
02-384 Warszawa
NIP: 7010011552

tel.: 22 824 02 68
e-mail: redakcja@medph.pl
Copyright Medical Publishing House Sp. z o.o. 2007
Ta strona używa plików COOKIES firm trzecich, wyłącznie do zbierania statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.