tekst alternatywny

Jak najskuteczniej pozbyć się zbędnych włosków na skórze?
Lek. med. Małgorzata Niemojewska

Nie wiadomo kiedy ludzie zaczęli usuwać włosy, ale wiadomo, że robili to już w okresie życia w jaskini. Wiązało się to z higieną, bowiem w gęstych, długich włosach łatwiej było zagnieżdżać się różnym insektom, a długa broda była słabym punktem w walce. Wiemy, że w starożytnym Egipcie i Rzymie gładkie ciało kobiety świadczyło o tym, że jest ona zadbana i atrakcyjna.Co należy wiedzieć o trądziku różowatym?
Dr n. med. Anna Górkiewicz-Petkov, specjalista dermatolog

Objawy trądziku różowatego (rosacea) opisano już w XV wieku. Historycznie zaliczono go do chorób łojotokowych, wspólnie z trądzikiem młodzieńczym, chociaż objawy kliniczne i patogeneza, mimo występowania zmian krostkowych, są zupełnie odmienne. Warunkiem wystąpienia trądziku różowatego nie jest wzmożony łojotok; nie jest to choroba kobiet w okresie menopauzy, ponieważ pierwsze objawy mogą występować przed 30 r.ż.Cellulit choroba czy defekt kosmetyczny?
Dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, specjalista dermatolog

Nazwa cellulit stosowana jest na określenie "guzkowo-wyboistego" ukształtowania powierzchni skóry. Cellulit dotyczy 80-95% kobiet, pojawia się w okresie dojrzewania, głównie w okolicy bioder, na udach i brzuchu. Termin ten został wprowadzony przez lekarzy francuskich w 1922 roku. Przez wiele lat próbowano wyjaśnić przyczyny cellulitu, jak również znaleźć cudowne remedium na ten powszechny i dokuczliwy problem.Nadmierne wypadanie włosów przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi
Dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog

Naturalnym i powszechnie znanym zjawiskiem jest wypadanie około setki włosów dziennie, zauważanych podczas mycia lub czesania. Bierze się to stąd, że włosy na głowie rosną (średnio ok. 2 lat) i wypadają (do 3 miesięcy od momentu ukończenia fazy wzrostu) robiąc miejsce na wzrost nowych, przy czym na głowie zdrowego człowieka w fazie wzrostu powinno znajdować się ponad 70% mieszków włosowych.Strony:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15  
Bieżący numer:

Vol.12 Nr 2 (46)
czerwiec 2017
Wydawca
Medical Publishing
House Sp. z o.o.


ul. Włodarzewska 57D/10
02-384 Warszawa
NIP: 7010011552

tel.: 22 824 02 68
e-mail: redakcja@medph.pl
Copyright Medical Publishing House Sp. z o.o. 2007
Ta strona używa plików COOKIES firm trzecich, wyłącznie do zbierania statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.