tekst alternatywny

Cellulit czym jest i jak z nim walczyć?
Dr n. med. Beata Kociemba, specjalista dermatolog

Termin cellulit po raz pierwszy został użyty w 1920 roku przez doktorów Alquier i Pavot. Mianem tym określili oni objaw "skórki pomarańczowej" na skórze. Definicja medyczna mówi, że cellulit, zwany też lipodystrofią, związany jest z zachodzącymi nieprawidłowościami budowy, funkcji i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej. Pojawia się głównie w okolicach pośladkowo-udowych oraz na brzuchu.
 Pielęgnacja skóry naczyniowej
Dr n. med. Ewa Chlebus, specjalista dermatolog

Pod pojęciem skóry naczyniowej rozumiemy jej łatwość do zaczerwienienia, która jest związana ze zwiększoną reaktywnością naczyń. Pojawiający się rumień może mieć charakter przejściowy, bez utrwalonych zmian skórnych, lub trwały. Dochodzić może do powstawania trwałych rozszerzeń naczyń, tak zwanych teleangiektazji. Zaczerwienienie skóry twarzy występuje przede wszystkim w wielu chorobach dermatologicznych. Najczęściej o skórze naczyniowej mówi się przy opisywaniu różnych stadiów trądziku różowatego, łojotokowego zapalenia skóry, rumieńca fizjologicznego, kontaktowego zapalenia skóry, zapalenia skóry z podrażnienia, izolowanych teleangiektazji.
 Toksyna botulinowa i wypełniacze zmarszczek prawdy i mity
Lek. med. Marcin Ambroziak, dermatolog

To właśnie dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej i tzw. wypełniaczy dermatologia estetyczna może zaoferować pacjentom skuteczność i bezpieczeństwo w swoim działaniu. Obecnie, jednoczesne zastosowanie obydwu technik stało się standardem, wykorzystywanym w każdym gabinecie estetycznym.
 Ochrona przeciwsłoneczna włosów
Dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog

Ochrona przeciwsłoneczna włosów nie jest popularnym zagadnieniem w dermatologii, w przeciwieństwie do fotoprotekcji skóry, na której opiera się profilaktyka zdrowotna czerniaka i niebarwnikowych nowotworów skóry, a także właściwa pielęgnacja i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu.
 Strony:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15  
Bieżący numer:

Vol.12 Nr 2 (46)
czerwiec 2017
Wydawca
Medical Publishing
House Sp. z o.o.


ul. Włodarzewska 57D/10
02-384 Warszawa
NIP: 7010011552

tel.: 22 824 02 68
e-mail: redakcja@medph.pl
Copyright Medical Publishing House Sp. z o.o. 2007
Ta strona używa plików COOKIES firm trzecich, wyłącznie do zbierania statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.