tekst alternatywny

Zabiegi na twarz zalecenia specjalisty na wiosnę
Dr n. med. Kamila Padlewska, Specjalista dermatolog

Po zimie skóra twarzy i ciała staje się wyjątkowo wymagająca. Mróz, wiatr i suche powietrze sprawiły, że stała się przesuszona, podrażniona, po prostu brzydka. Żeby ponownie ładnie wyglądała, trzeba dbać o nią troskliwiej niż zwykle. Pod wpływem zimna uszkadza się bowiem pokrywająca skórę warstwa lipidowa, która chroni przed nadmierną utratą wilgoci.



Mikrodermabrazja czym jest i co dzięki niej można osiągnąć
Lek. med. Anna Rajchel

W ostatnich latach mikrodermabrazja zyskała na popularności i to zarówno wśród lekarzy dermatologów jak i wśród pacjentów. Jest zabiegiem polegającym na mechanicznym złuszczaniu powierzchownych warstw naskórka. Ścieranie naskórka "warstwa po warstwie" pozwala na poprawę wyglądu skóry i stanowi doskonałe uzupełnienie w walce z niektórymi problemami dermatologicznymi (takimi jak trądzik i pozostające po nim blizny, objawy fotostarzenia czy przebarwienia). Jednocześnie należy wspomnieć o wysokim stopniu bezpieczeństwa stosowanej metody.



Najczęstsze problemy ze stopami leczenie i pielęgnacja
Dr n. med. Mirosława Gałęcka

Nasze nogi niosą nas przez życie, więc dbanie o nie powinno być oczywiste. Stopa, która podpiera nasze ciało jest konstrukcyjnym dziełem sztuki. Latem chętnie pokazujemy stopy w eleganckich sandałkach, malujemy paznokcie na piękne kolory i wcieramy kremy. Mężczyźni noszą skarpetki do sandałów, choć nie powinni tego robić, ale... to już kanony mody i dobrego smaku.



Suplementy diety zasadność i bezpieczeństwo stosowania
Dr Katarzyna Stoś, Mgr Agnieszka Woźniak

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety o różnym składzie i właściwościach. Najczęściej są to produkty zawierające witaminy i/lub składniki mineralne oraz produkty zawierające składniki roślinne. Wśród surowców roślinnych stosowane są np. skrzyp polny, rumianek, melisa, mniszek lekarski, mięta, żeń-szeń, miłorząb japoński, aloes, jeżówka purpurowa.



Strony:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15  
Bieżący numer:

Vol.12 Nr 2 (46)
czerwiec 2017
Wydawca
Medical Publishing
House Sp. z o.o.


ul. Włodarzewska 57D/10
02-384 Warszawa
NIP: 7010011552

tel.: 22 824 02 68
e-mail: redakcja@medph.pl
Copyright Medical Publishing House Sp. z o.o. 2007
Ta strona używa plików COOKIES firm trzecich, wyłącznie do zbierania statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.